https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komentarz starostwa w Inowrocławiu w sprawie darmowych przejazdów MPK dla osób bezrobotnych

(dan)
Podróż do urzędu pracy i z powrotem bezrobotnego korzystającego z usług MPK kosztuje 5,20 zł. - Gdyby nie musiał wydać tych pieniędzy na bilety, mógłby kupić na przykład mleko, chleb i pasztet - zauważa Wroński
Podróż do urzędu pracy i z powrotem bezrobotnego korzystającego z usług MPK kosztuje 5,20 zł. - Gdyby nie musiał wydać tych pieniędzy na bilety, mógłby kupić na przykład mleko, chleb i pasztet - zauważa Wroński Dariusz Nawrocki
Na wczorajszej konferencji Marcin Wroński zgłosił propozycję darmowych przejazdów MPK dla bezrobotnych podpisujących co miesiąc listę w Powiatowym Urzędzie Pracy.

- Zdarzają się przypadki, w których bezrobotny staje przed dylematem: kupić bilety autobusowe i jechać podpisać listę w urzędzie pracy czy kupić żywność - zauważa radny Marcin Wroński.

Czytaj: Pomysł Nowego Inowrocławia: darmowe przejazdy MPK dla bezrobotnych

Ratusz stwierdził, że jest to "problem, który pojawił się w momencie, kiedy zapadała decyzja o przeniesieniu Powiatowego Urzędu Pracy z budynku przy ul. Świętego Ducha do Mątew (...) Pozostaje mieć nadzieję, że podmiot odpowiedzialny za zaistniałą sytuację podejmie również działania w tej sprawie. Liczymy, że będzie poczuwał się do odpowiedzialności i udzieli pomocy w rozwiązaniu tego problemu" - wyznała Agnieszka Chrząszcz, rzecznik prasowy prezydenta Inowrocławia.

Co na to starostwo? Oto komentarz, jaki przesłała nam Marlena Gronowska, rzecznik prasowy starosty:

"Trzeba podkreślić, że problem nie powstał w chwili przeniesienie siedziby PUP do Mątew, ponieważ kiedy mieścił się przy ul. Św. Ducha musieli podobną drogę tylko w druga stronę przebyć mieszkańcy Mątew czy Rąbina, tak więc argument taki jest czystą demagogią. Koszty dojazdu do tego urzędu leżały zawsze po stronie osób bezrobotnych, dotyczyły jedynie innej grupy osób.

Pamiętać należy, że duża cześć osób bezrobotnych mieszka poza granicami Inowrocławia i dla tej grupy możliwość korzystna z pętli autobusowej w Mątwach jest korzystniejszym rozwiązaniem, niż dojeżdżanie do centrum miasta.

Umożliwienie bezpłatnego przejazdu osobom bezrobotnym jedynie w celu stawienia się w PUP nie musi generować żadnych dodatkowych kosztów dla MPK, bowiem wiadomo, że autobusy miejskie nie należą obecnie do zapełnionych, a kursowanie prawie pustych pojazdów jest już opłacane. Stąd mądra realizacja tego pomysłu nie musi się wiązać z żadnymi dodatkowymi kosztami dla budżetu miasta. Chodzi jedynie o dobrą wolę i przemyślaną organizację.
Należy zauważyć, że nieprawdą jest stwierdzenie rzecznika urzędu miasta, jakoby Inowrocław utrzymał bezpłatne przejazdy emerytów, ponieważ dotyczą one jedynie osób powyżej 65 roku życia".

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Wszystko przemawia za wydzieleniem powiatu
c
chłop
W dniu 19.06.2015 o 09:51, Gość napisał:

A ci spoza Inowrocławia to są mniej bezrobotni a bardziej zamożni że oni nadal by mieli płacić a miastowe to święte krowy?

 

z której strony miasta? ze Złotnik Kuj., Rojewa czy Gniewkowa muszą płacić więcej za dojazd? komu więc te bajki o skróceniu dojazdu pozamiejskim? do Kruszwicy czy bliżej to gfakt a starosta wiadomo skąd
 

G
Gość
Wulgaryzm schowaj dla siebie !
G
Gość

A ci spoza Inowrocławia to są mniej bezrobotni a bardziej zamożni że oni nadal by mieli płacić a miastowe to święte krowy?

G
Gość
Powiat tak przygotował się do swoich wypowiedzi ze nie pokazał ilu jest bezrobotnych z inowroclawia dojezdzajacych do mątew ale z okolic ale po co bo ludzie to bydło można robić co się chce ważne ze oni maja pracę ale nie liczą się z nimi a pracownicy to tylko przystawki parafke i wyznaczy termin a czy oni pomagają ludziom w poszukaniu pracy może by poszli przykładem innych miast albo sami wzięli się za dodatkowe kursy i szkolenia dla siebie jestem za tym aby pracownicy którzy mają już osiągnięty wiek emerytalny to niech idą gdyby było pracy ful to co innego
G
Gość
Z os rabin można pieszo przejść ale ludzie z miasta do mątew nie wiec nasuwa się myśl iż zasadne byłoby wydzielenie powiatu bo to pokazuje iż powiat myśli tylko o okolicach nie umie rozwiązać problemu i pokazuje na przykładzie biblioteki że ludzie z powiatu tu nie przyjadą to lepsze wydzielenie niż kompromis który tylko dba o powiat
G
Gość
Jestem przeciwna aby za darmo bezrobotni jeździli do Mątew się podpisać !!! Jeśli do tego dojdzie to ja chce żeby osoby które zarabiają najniższa krajową też jeździły za darmo !!!
G
Gość

panowie jeżdżą wypasionymi brykami więc co mogą wiedzieć jak to jest zaiwaniać z centrum. jednak na Ducha było bliżej niż do Mątew ale racja musi być na ich

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska