Konsultacje dotyczące kolejności, w jakiej powstaną parki wodne na trzech osiedlach, trwały cały październik. Wynik konsultacji, w których wygrała lokalizacja na osiedlu Tatrzańskim, to łącznie 26 660 głosów: w tym blisko 16 tysięcy papierowych i 10,7 tysięcy elektronicznych.
W konsultacjach dotyczących metody naliczania opłat za wywóz śmieci (ostatecznie miasto wycofało się z pomysłu, by stawki naliczać w zależności od metrażu) wzięło udział 4 621 osób. Ankiety rozesłano aż do 122,5 tysiąca mieszkańców. Nieco ponad tysiąc wypełnionych ankiet to wynik konsultacji o zagospodarowaniu skarpy północnej w Fordonie, a 824 w przypadku zagospodarowania terenów wzdłuż Brdy.
Mężczyźni o tym imieniu częściej zdradzają [LISTA]
Na ten rok również planowane są konsultacje społeczne. Chodzi zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej w rejonie budowanego basenu olimpijskiego na Astorii; drugiego etap rewaloryzacji Parku Witosa. Tutaj konsultacje zostaną przeprowadzone w pierwszej połowie roku i pozwolą określić ostateczne funkcje w centralnej części parku.
Miasto chce też w pierwszej połowie roku zapytać bydgoszczan o funkcje, jakie w przyszłości będzie pełnić hala targowa przy ul. Podwale.
W planach na ten rok są też konsultacje na temat Gminnego Programu Rewitalizacji; Strategii Rozwoju Bydgoszczy do roku 2030; w sprawie kierunków rozwoju komunikacji w Bydgoszczy; budową trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej oraz w sprawie nazw nowych osiedlowych Parków Wodnych na Kapuściskach, Tatrzańskim i Miedzyniu.
Pospieszny do Kultury - podsumowanie roku w regionie.
