https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kontrowersje wokół konkursu na dyrektora Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Małgorzata Goździalska
wa
Agnieszka Białopiotrowicz, dyrektor wydziału edukacji w Urzędzie Miasta we Włocławku weźmie udział w konkursie na dyrektora Liceum Ziemi Kujawskiej. Opozycyjnie radni mówią: - To niestosowne.

Konkurs na dyrektora Liceum Ziemi Kujawskiej został ogłoszony w związku z tym, że kierująca tą placówką od 1998 roku Irena Podłucka podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Konkurs planowany jest na początku lipca, jednak już budzi emocje ze względu na kandydaturę Agnieszki Białopiotrowicz, która obecnie jest dyrektorem wydziału edukacji. Za sprawą radnego Krzysztofa Kowalskiego (PiS) sprawa stanęła nawet na ostatniej sesji Rady Miasta we Włocławku. - Czy y tak ma wyglądać miękkie lądowanie dla pana najbliższych współpracowników po przegranych wyborach? - pytał radny prezydenta Marka Wojtkowskiego (PO).

O dyrektor Białopiotrowicz pisaliśmy też tutaj

Prezydent Marek Wojtkowski odpowiedział, że w konkursie może wziąć udział każdy. Przypomniał też radnemu Kowalskiemu, że i on ubiegał się o dyrektorskie stanowisko.
Ta argumentacja nie przekonała jednak radnych PiS. Radny Jarosław Chmielewski uważa, że przystąpienie dyrektora wydziału edukacji do konkursu na szefa jednej ze szkół jest niestosowne. - Nikt nie broni dyrektor Białopiotrowicz ubiegać się o stanowisko w konkursie - mówił. - Transparentnie jednak byłoby, gdyby pani Białopiotrowicz zakończyła pracę w Urzędzie Miasta i wtedy rozpoczęła starania o to, żeby gdziekolwiek w jednostce miejskiej uzyskać stanowisko i pracę.

Radny Chmielewski zaznaczył, że wydział, którym kieruje Agnieszka Białopiotrowicz nadzoruje szkoły i przygotowuje konkursy. Dyrektor wydziału edukacji jest obecnie na urlopie.

Zobacz koniecznie: Uważaj! Skuteczna egzekucja komornicza może pozostawić cię z niczym

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska