Kontuzja kapitan, dwa gole samobójcze i awans Sportisu KKP Bydgoszcz [zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
Sportis KKP Bydgoszcz - AP Lotos Gdańsk 3:2, 1/16 Pucharu Polski kobiet
Sportis KKP Bydgoszcz - AP Lotos Gdańsk 3:2, 1/16 Pucharu Polski kobiet Tomasz Czachorowski
Sportis KKP Bydgoszcz wygrał w środę na własnym boisku z AP Lotos Gdańsk 3:2 w meczu 1/16 Pucharu Polski kobiet.

Sportis KKP Bydgoszcz - AP Lotos Gdańsk 3:2 (1:1)

Gole: Bużan (36. - samobójcza), Sudyk (75.), Salwa (82. - samobójcza) - Okoniewska (45), Szewczuk (50).
Sportis KKP: Siejka - Andrzejewska, Karpliuk, Helińska (60. Sokołowska), Łaniewska, Ogebe, Sudyk, Boguszyńska (78. Gugała), Giętkowska (90. Weglarz), Sobczyk (46. Garbowska), Stępień (8. Lewandowska).
AP Lotos: Kołacz - Szewczuk, Bużan, Salwa, Kołodziejek, Wierzbicka (65. Polańska), Włodarczyk, Słowińska (85. Pllotzka), Zimecka (85. Kchuda), Okoniewska, Tarakanova.
Sędzia: Magdalena Giza (Wielkopolski ZPN).

To było drugie spotkanie tych drużyn w obecnym sezonie. Pierwsze miało miejsce 9 sierpnia nad morzem i inaugurowało zmagania w Ekstralidze. Lepsze okazały się bydgoszczanki, które triumfowały 1:0 po trafieniu Włoszki Chiary Cecotti (nie ma już jej w ekipie znad Brdy). Co ciekawe tamto spotkanie obserwowała m.in. Aleksandra Dulkiewicz. Prezydent Gdańska zawitała na stadion, by pogratulować swoim piłkarkom awansu do grona najlepszych.

Środowy mecz rozpoczął się źle dla miejscowych. Już w 8. minucie z powodu kontuzji boisko opuścić musiała kapitan Agata Stępień (uraz mięśnia dwugłowego uda). Gospodynie jednak nie załamały się i w 36. minucie objęły prowadzenie („samobój” Bużan). Rywalki wyrównały tuż przed przerwą (45. Okoniewska).

Po zmianie stron obserwowaliśmy ciąg dalszy wymiany ciosów. Najpierw (50. minuta) Szewczuk na 2:1 dla AP Lotos, potem (75.) Sudyk na 2:2. Awans Sportisowi KKP zapewniła... obrończyni gdańskiej ekipy - Patrycja Salwa, która na 8 minut przed końcem wpakowała piłkę do własnej bramki.

W 1/8 finału Pucharu Polski kobiet jest już piętnaście drużyn (m.in. ekipa Unifreeze Górzno, która tydzień temu pokonała Noteć Inowrocław 7:1). Szesnastego uczestnika wyłoni spotkanie Unia Opole - Górnik Łęczna (5 grudnia). Mecze 1/8 finału odbędą się w marcu 2021 roku.