Zobacz wideo: Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne.
O planach dotyczących rozbudowy PIT głośno było w Koronowie od kilku lat. Teraz mają one szansę się ziścić. Placówkę otwarto w mieście w 2002 r. Duża w tym zasługa Grzegorza Myka, przewodnika po Koronowie i szlaku cysterskim. To on do roku 2017 r. prowadził Punkt Informacji Turystycznej w Koronowie. Przez lata mieścił się on w eksponowanym miejscu, na pl. Zwycięstwa czyli na koronowskim rynku.
To Cię może również zainteresować
Pod tym samym adresem usytuowana była Regionalna Izba Pamięci, w której prezentowano pamiątki dotyczące historii miasta. Oczko w głowie Grzegorza Myka.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo
W maju br. koronowski PIT zmienił adres, ale przeprowadzka nie była daleka, na ul. Sienkiewicza, do budynku przy Centrum Kultury Synagoga. Powodem zmiany lokalizacji – przygotowania do planowanego remontu i rozbudowy dotychczasowej siedziby PIT
Przymiarki do rozbudowy PIT w Koronowie od 2016 r.
Po raz pierwszy o planach budowlanych związanych z tym miejscem usłyszeliśmy w grudniu 2016 r. Czas jednak mijał, a PIT nadal działał przy rynku w Koronowie. Zmienił się tylko gospodarz, bo po odejściu Grzegorza Myka na emeryturę punkt prowadzi Zenon Rydelski.
Ale w styczniu br. coś w końcu drgnęło.
- Trwają prace nad przygotowaniem dokumentów niezbędnych do wszczęcia postępowania przetargowego. Rozpoczęcie robót planujemy w marcu a zakończenie w grudniu 2021 roku – informowała nas wówczas Brygida Berkowicz-Wyrzykowska, szefowa Wydział Obsługi Przedsiębiorczości i Promocji UM w Koronowie.
Jak często bywa - życie zweryfikowało nieco te plany. Terminy trzeba było przesunąć. Dziś wiadomo, że placówkę w nowej odsłonie zobaczymy dopiero w 2022 r. Prace powierzono lokalnemu przedsiębiorcy. Na wykonawcę robót budowanych wybrano w przetargu firmę INSTALCO Tomasza Kątnego z Koronowa.
Winda dla niepełnosprawnych i więcej sal w PIT w Koronowie
Jak dowiadujemy się, w ramach tego projektu nie tylko wykonany zostanie kapitalny remont budynku. Budowlańcy dobudują też jedną kondygnację. Obiekt zostanie wyposażony w windę dla osób niepełnosprawnych. Na parterze nadal mieścić się mają PIT i Izba Muzealna. Z kolei na piętrze powstaną pomieszczenia, w których realizowane będą różne inicjatywy służące aktywizacji społecznej mieszkańców, a także ich edukacji. Skorzystają seniorzy, osoby niepełnosprawne, a także dzieci i młodzież.
To Cię może również zainteresować
- Na piętrze powstaną m. in. dwie sale, zaplecze kuchenne, szatnia, sanitariaty - wylicza Brygida Berkowicz - Wyrzykowska dodając, że w ramach tego projektu, oprócz robót budowlanych, zostanie kupione również wyposażenie pomieszczeń na piętrze.
