Korupcja w wojsku. Żandarmeria zatrzymała 12 osób w Bydgoszczy

Krzysztof Marczyk (AIP)
AIP
Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 12 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej związanej z działalnością Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Bydgoszczy.

Zatrzymano 2 żołnierzy i 2 pracowników wojska z Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Bydgoszczy oraz 7 przedsiębiorców i 1 radcę prawnego. W sprawie tej Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Bydgoszczy i przyjmowaniu korzyści majątkowych przez osoby funkcyjne.

Więcej informacji w czwaartek, 9.07 w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej". Możesz kupić też e-wydanie

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
SANDIEGO
W dniu 10.07.2015 o 09:27, Gość napisał:

Tylko ryby nie chcą brać ! B)

 

   Bo nie dajesz przynęty.  :wacko:

G
Gość

Tylko ryby nie chcą brać ! B)

S
SANDIEGO
W dniu 09.07.2015 o 20:07, J.Piłsudzki napisał:

Jest taki kraj!... to miesce na mapie, gdzie kończy się papier POLSKA się nazywa. Ale III RP jest tylko teoretyczna.

 

 Dużo Polaków żyje tylko w teorii.  :wacko:

J
J.Piłsudzki

Jest taki kraj!

... to miesce na mapie, gdzie kończy się papier POLSKA się nazywa.

 

Ale III RP jest tylko teoretyczna.

 

 

 

 

 

S
SANDIEGO
W dniu 09.07.2015 o 09:35, Gość napisał:

Sandiego jakich ZK? Cmentarzy niepoświęconych.

 

 Kara śmierci została zniesiona w III RP.  :wacko:

a
anka

Takie mamy wojsko. Aż strach się bać.

G
Gość

Sandiego jakich ZK? Cmentarzy niepoświęconych.

S
SANDIEGO
W dniu 08.07.2015 o 12:33, J.Piłsudzki napisał:

Tak budowano II RP!Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku.o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników.Art.1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniem i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych:1. kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże (art 51 k.k. ros z r 1903&5 austr. u.k. z r 1852, &&47-49 niem k.k. z r 1871), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego;2. oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k.k. ros z r 1903, &5 austr. u.k. z r 1852, &&47-49 niem. k.k. z r 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządził innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcania lub ukrywania prawdziwych - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.

 

 Kara śmierci została dzisiaj w Polsce zniesiona, ale gdyby zastosować te stare kodeksy karne, to trzeba by było wybudować mnóstwo nowych zakładów karnych dla skorumpowanych urzędników. Zamiast autostrad.  :wacko:

L
Leonard Borowski

Lepkie łapki są jak widać wszędzie. Tzw. wojsko służy przede wszystkim do bezczelnego dojenia podatników. Aby garstka cwanaików mogła sobie żyć jak paniska. Czy to jest normalny kraj ?  Nie, dlatego tu nie warto płacić podatków ani jakichkolwiek innych haraczy na utrzymanie ordynarnych pasożytów społecznych i bezczelnych złodziei.

J
J.Piłsudzki

Tak budowano II RP!

Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku.
o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników.
Art.1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniem i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych:
1. kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże (art 51 k.k. ros z r 1903&5 austr. u.k. z r 1852, &&47-49 niem k.k. z r 1871), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego;
2. oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k.k. ros z r 1903, &5 austr. u.k. z r 1852, &&47-49 niem. k.k. z r 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządził innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcania lub ukrywania prawdziwych - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.

 

 

 

 

Dodaj ogłoszenie