Krajewski wycofał się

  Krajewski wycofał się

  (abła)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mirosław Krajewski, do niedawna poseł "Samoobrony", potem członek klubu parlamentarnego PSL, nie wystartuje w wyborach.

  Poseł przesłał do nas oświadczenie: "Czuję się przede wszystkim profesorem. Łączenie dwóch etatów akademickich(proszę wybaczyć nieskromność) z dość aktywną pracą w Sejmie (blisko 200 wystąpień, kilkadziesiąt interpelacji, przewodniczenie ważnej podkomisji i inne) zwyczajnie okazało się mało racjonalne. Nadto 7 września br. objąłem funkcję prorektora jednej z uczelni wyższych. To są przyczyny mojej


  nieobecności na listach kandydatów do parlamentu w zbliżających się wyborach. Z życzliwością pamiętam o 11 133 wyborców, którzy oddali swoje głosy na moją skromną osobę dwa lata temu".


  Członek prezydium zarządu wojewódzkiego PSL Andrzej Grabowski potwierdził, że poseł Krajewski miał kandydować z tego ugrupowania, ale nie zgodziły się na to władze regionalne partii. - Nie chcieliśmy u siebie "spadochroniarzy". Niektóre osoby wręcz zagroziły, że jeżeli ich weźmiemy na listę (chodziło jeszcze o posła Nowakowskiego - red.), to nie będą kandydować.


  Wyjaśniła się też sytuacja kandydata PiS z powiatu rypińskiego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wystartuje tylko jedna osoba - Paweł Grzybowski. Ma na liście 6. miejsce.


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej