KSK Noteć Inowrocaw słabsza od młodzieży [zdjęcia]

(DM)
Bartosz Pochocki (z piłką) nie miał w ataku wielkiego wsparcia od kolegów z zespołu. Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław sprawiła swoim kibicom bardzo niemiłą niespodziankę. We własnej hali przegrała z przedostatnim w tabeli drugiej ligi (grupy A) SMS PZKosz. Consus Władysławowo.

KSK Noteć Inowrocław-SMS Władysławowo

Kujawskiej drużyny nie powinien tłumaczyć brak Mikołaja Groda, Huberta Wierzbickiego i Łukasza Barskiego, którzy wracają do pełni sił po kontuzjach.

KSK Noteć - SMS Pzkosz 69:70 (13:17, 14:21, 20:15, 22:17)
KSK NOTEĆ: Pochocki 15, Kubacki 14 (3), Michałek 10, Koper 7 (1), Jankowski 2 oraz Filipiak 11, Korólczyk 7 (1), Wiśniewski 2, Milak 1.
SMS PZKOSZ CONSUS: Olejniczak 13 (1), Bojanowski 13 (2), Kowalczyk 9, Łucka 2, Krawczyk 2 oraz Konopatzki 11 (3), Fatz 10, Wieluński 6, Kierlewicz 4, Siewruk 0.

Inowrocławianie prowadzili jedynie na początku pierwszej kwarty (2:0, 4:2, 6:2). Młodzi koszykarze znad morza (urodzeni w latach 1995-1997) w piątej minucie wygrywali 9:8. Prowadzenia nie oddali do końcowej syreny.

Podopieczni Dariusza Sikory byli kiepsko dysponowani szczególnie przed przerwą (27:38). Spudłowali wszystkie rzuty z dystansu (0/10 za 3).

W drugiej połowie zawodnicy Noteci rzucili się do odrabiania strat. Pomagali im w tym niedoświadczeni przeciwnicy, którzy popełniali wiele strat (aż 22 w meczu). Bardzo aktywni byli: Bartosz Pochocki (7/16 z gry, 5 zbiórek, 4 asysty, 10 przechwytów) i Marcin Kubacki Do wyrównania mógł doprowadzić Aleksander Filipiak, ale trafił tylko jednego wolnego (61:62). Niestety, goście dwa razy celnie przymierzyli z dystansu (61:65, 63:68). Za sprawą udanej akcji Pochockiego i po dwóch wolnych Daniela Korólczyka i jednym Filipiaka w 39. min było 66:68. Dominik Olejniczak spudłował z półdystansu. Kubacki pomylił się 2 razy na linii rzutów wolnych.
Maciej Bojanowski trafił tylko raz (66:69). Piłkę zebrali gracze z Władysławowa, a Marcin Wieluński
powiększył przewagę gości** (66:70). Kubacki celnie rzucił za 3 pkt. (69:70). Adrian Krawczyk 2 razy spudłował, ale inowrocławianom zabrakło już czasu na oddanie zwycięskiego rzutu.
Pozostałe mecze: Trefl II Sopot - AZS UMK Consus PBDI Toruń 65:60 (dla pokonanych: Lipiński 18, Tlałka 12, Pagacz 10, Murowicki 10, Kondraciuk 5, Bukowski 3, Derkowski 2), Polonia Warszawa - Basket Piła 97:73, Basket Junior Suchy Las - SKM Muszkietrowie Nowa Sól 67:69, Wybrzeże Korsarz Gdańsk - Legia Warszawa 45:97, GTK Gdynia - MKS Drogbruk Kalisz 85:93. Awansem z 22. kolejki: SMS PZKosz. Consus - Legia 57:65.