KSK Noteć Inowrocław bliżej finału drugiej ligi

(dm)
Bartosz Pochocki i Mikołaj Grod rozegrali kolejne dobre zawody.
Bartosz Pochocki i Mikołaj Grod rozegrali kolejne dobre zawody. Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław wygrała z AZS UMK Consus PBDI Toruń w pierwszym spotkaniu półfinałowym play off drugiej ligi (grupy A).

Torunianie na początku pierwszej kwarty zaskoczyli inowrocławian strefą. Prowadzili 7:4 i 9:8. Podopieczni Dariusza Sikory szybko przystosowali się do defensywy rywali. Po dziesięciu minutach wygrywali już 22:12, a aż 10 punktów zdobył środkowy Karol Michałek.

Goście rzucili się do odrabiania strat, ale w pierwszej połowie nie zbliżyli się do graczy na Noteci na mniejszą różnicę niż pięć oczek (22:17, 35:30).

Kujawianie kontrolowali sytuację na parkiecie, choć starali się ani na moment nie stracić koncentracji. Przeciwnicy czekali ich na kryzys, ale zawodnicy Noteci byli lepsi w prawie każdym elemencie.

Wygrali wysoko walkę na tablicach (45:33). Grali też bardziej zespołowo (14:13 w asystach). Byli też skuteczniejsi w rzutach za 2 pkt. (18/36 - 18/50).

Dobrze dysponowani byli Mikołaj Grod (5/10 za, 12 zbiórek), Grzegorz Jankowski (3/5 za 3, 3 asysty) i Michałek (5/8 za , 8 zb.). W obronie napracował się Hubert Wierzbicki (7 zb., 3 przechwyty).

W zespole z Torunia skuteczni byli jedynie Zbigniew Malinowski (7/11 z gry) i Marek Kondraciuk (5/10 za 2). Problemy z trafieniem do kosza mieli Tomasz Lipiński (3/10 z gry), Sławomir Murowicki (3/13 z gry) i Patryk Derkowski (1/7 z gry).

Drugi mecz rywalizacji do dwóch zwycięstw odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19 w Toruniu. W drugim półfinale Legia Warszawa pokonała MKS Drogbruk Kalisz 64:54.

KSK NOTEĆ - AZS UMK 68:57 (22:12, 15:18, 14:9, 17:18)

KSK NOTEĆ: Grod 11, Królikowski 10 (1), Michałek 19, Pochocki 10 (1), Filipiak 3 oraz Jankowski 9 (3), Wierzbicki 7, Korólczyk 4 (1), Koper 4, Milak 0, Wiśniewski 0.
AZS UMK: Malinowski 15, Kondraciuk 10, Murowicki 8 (2), Stolarek 4, Derkowski 2 oraz Lipiński 11 (2), Przybyszewski 3 (1), Bagaziński 2, Pagacz 2, Bernasiak 0, Bukowski 0, Tlałka 0.