KSK Noteć Inowrocław odniosła w Lublinie cenne zwycięstwo. AZS UMK Toruń też wygrał

Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław odniosła w Lublinie cenne zwycięstwo w grupie E drugiej ligi. Liderami zespołu byli Mikołaj Grod i Daniel Korólczyk.

STALMA AZS - KSK NOTEĆ 70:76. Kwarty: 12:14, 21:20, 7:20, 30:22

STALMA AZS UMCS: A. Myśliwiec 20, Wiśniewski 16 (4), D. Myśliwiec 12, Karolak 11 (1), Krzeszowski 0 oraz Łuszczewski 6, Pawelec 5, Stefaniuk 0, Adameczek 0.
KSK NOTEĆ: Grod 21 (2), Korólczyk 20 (5), Michałek 11, Filipiak 4, Pochocki 4 oraz Wierzbicki 11 (3), Maciejewski 5, Słupiński 0, Kozłowski 0.

Kujawscy koszykarze w daleką podróż do Lublina wybrali się na dzień przed meczem. Staranne przygotowanie do potyczki z akademikami zaowocowało dobrym występem. W pierwszej połowie żadnej ze stron nie udało się wypracować dużej przewagi. Inowrocławianie prowadzili po dwudziestu minutach zaledwie punktem (34:33).

Kluczowa dla losów spotkania była druga część trzeciej kwarty. Od stanu 43:39 goście zdobyli pod rząd jedenaście punktów (54:39), za sprawą udanych akcji Mikołaja Groda (w całym meczu 1/2 za 1, 7/13 za 2, 2/4 za 3, 10 zbiórek, 2 asysty), Daniela Korólczyka (3/4 za 1, 1/6 za 2, 5/10 za 3, 4 zb.) i Huberta Wierzbickiego (2/2 za 1, 3/4 za 3). Znakomicie drużyną kierowali Aleksander Filipiak (7 asyst, 3 przechwyty) i Kamil Maciejewski (2 asysty).

Inowrocławianie w czwartej kwarcie kontrolowali już przebieg wydarzeń na parkiecie. Długo nie pozwolili zbliżyć się przeciwnikom na więcej niż sześć "oczek" (64:70, 66:72). W końcowych 30 sekundach Stalma po rzutach Adama Pawelca i Dawida Myśliwca przegrywała już tylko 68:72 i 70:74, ale cztery z sześciu wolnych wykorzystał Filipiak (70:76). Na zakończenie meczu dwa razy z linii rzutów wolnych pomylił się Pawelec.

Zawodnicy Noteci nieznacznie przegrali walkę na tablicach 35:36. Skuteczność niektórych graczy pozostawiała wiele do życzenia. Słabszy mecz przydarzył się Dawidowi Słupińskiemu (0/3 z gry) i Bartoszowi Pochockie-mu (2/11 z gry, ale 6 zbiórek). Rozgrywający dobrze kreowali grę, ale pudłowali z półdystansu (Filipiak 0/3 z gry, Maciejewski 1/5 z gry).

AZS UMK Toruń - Księżak Łowicz 70:51

AZS: Lipiński 16, Malinowski 15, Plebanek 15, Przybyszewski 13, Stolarek 6, Derkowski 3, Murowicki 2 - Dryjański 17, Siemieńczuk 12, Fąfara 8, Trepka 5, Malona 4, Cukierda 2, Bartoszewicz 2, Kuczmera 1)