KSK Noteć Inowrocław pokonała zespół z Suchego Lasu

(dm)
Nowy nabytek Noteci Bartosz Królikowski (z piłką) zdobył 17 punktów.
Nowy nabytek Noteci Bartosz Królikowski (z piłką) zdobył 17 punktów. Szymon Stolarski
Inowrocławianie odnieśli jedenaste zwycięstwo w drugiej lidze (grupa A). We własnej hali wygrali z młodzieżą z Suchego Lasu.

KSK NOTEĆ - BASKET JUNIOR 75:63 (27:21, 10:10, 17:12, 21:20)
KSK NOTEĆ: Korólczyk 12 (4), Michałek 11, Grod 11, Pochocki 7, Filipiak 4 oraz Królikowski 17 (3), Wierzbicki 6, Jankowski 4, Koper 3, Wiśniewski 0, Milak 0.
BASKET JUNIOR: Wieloch 19 (3), Szymczak 10, Krawiec 6, Marek 2, Taisner 2 oraz Fiszer 10 (3), Pruefer 8, Michalik 3 (1), Wielechowski 3 (1), Ryżek 0, Bręk 0, Serbakowski 0.

Kujawianie starali się wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Goście z Wielkopolski prowadzili tylko w 1. kwarcie (9:6, 11:10). Po raz ostatni remis był w 7. minucie (17:17).

Zawodnicy obydwu drużyn razili nieskutecznością, szczególnie w 2. kwarcie (10:10) i pięciu minutach po przerwie (2:2).

Podopieczni Dariusza Sikory mieli w swoich szeregach skutecznych z dystansu Daniela Korólczyka (4/8 za 3) i Bartosza Królikowskiego (3/4 za 3), którzy trafiali w ważnych momentach. Pod koszem ze zmiennym szczęściem walczyli Karol Michałek (5/10 za 2, 10 zbiórek) i Mikołaj Grod (4/10 za 2, 5 zb.).

KSK Noteć umocniła się na pozycji wicelidera rozgrywek.