KSK Noteć Inowrocław rozbiła outsidera rozgrywek z Tczewa [zdjęcia]

Dominik Fijałkowski
Mikołaj Grod (z piłką) spędził tym razem na parkiecie niespełna 21 minut. Zdobył 9 punktów. Miał też 8 zbiórek i 4 asysty. Dominik Fijałkowski
Koszykarze KSK Noteć Inowrocław odnieśli czwartą wygraną z rzędu w grupie A drugiej ligi. Wysoko pokonali zespół z Tczewa, beniaminka rozgrywek.
KSK Noteć Inowrocław-MF Meble Tczew 83:45

Koszykówka. KSK Noteć Inowrocław-MF Meble Tczew 83:45

KSK NOTEĆ - MF MEBLE 83:45. Kwarty: 17:7, 24:15, 21:11, 21:12

KSK NOTEĆ: Korólczyk 11 (3), Pochocki 11, Grod 9 (1), Michałek 6, Filipiak 0 oraz Lewandowicz 12 (4), Wierzbicki 12 (2), Pomieciński 8, Maciejewski 6 (2), Kozłowski 4, Słupiński 4.
MF MEBLE: Portacha 8, Krakowiak 3 (1), Samujło 3, Żebrowski 3 (1), Leśniak 2 oraz Szłapka 13 (2), Kurpiewski 8 (2), Gołębiewski 5, Ronowski 0, Wieczorkowski 0, Kaliński 0, Sarnowski 0.

Ostatecznie wystąpili w najsilniejszym zestawieniu, mimo że w trakcie tygodnia na urazy narzekali Kamil Maciejewski i Bartosz Pochocki.
Goście nie prowadzili ani przez sekundę. Podopieczni Jakuba Matuszaka błyskawicznie objęli wysokie prowadzenie (7:0, 12:4, 17:5). Mieli przewagę nad rywalami w prawie każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Spotkanie zostało rozstrzygnięte po dwudziestu minutach (41:22).
Szkoleniowiec podzielił minuty na parkiecie na jedenastu zawodników. Najdłużej grał Dawid Słupiński (niespełna 22 minuty). Inowrocławianie trafili 12 razy z dystansu (na 26 prób) i zanotowali aż 16 przechwytów. Martwić może jedynie nieznacznie przegrana walka na tablicach (41:43 - aż 18 zbiórek Pawła Samujło z MF Mebli) i aż 18 strat.

Pozostałe mecze: Kotwica 50 Kołobrzeg - AZS UMK Consus PBDI Toruń 59:68 (dla gości: Plebanek 23, Przybyszewski 15, Malinowski 12, Lipiński 6, Stolarek 4, Murowicki 2, Meszyński 2, Derkowski 2, Pagacz 2, Bagaziński 0, Jasnowski 0), Trefl II Sopot - Politechnika Gdańska 61:67, Basket Piła - KUKS Dubois Koszalin 89:71. Spotkanie SMS PZKosz. Władysławowo - Asseco II Gdynia odbędzie się 25 listopada.