KSK Noteć Inowrocław uległa Basketowi Piła [zdjęcia]

(dm)
Mikołaj Grod i Mikołaj Lewandowicz byli najskuteczniejszymi zawodnikami Noteci.
Mikołaj Grod i Mikołaj Lewandowicz byli najskuteczniejszymi zawodnikami Noteci. Dominik Fijałkowski
Inowrocławskim koszykarzom nie wyszła inauguracja zmagań w pierwszej lidze (grupie A). Niespodziewanie przegrali we własnej hali z graczami pilskiego Basketu.
KSK Noteć Inowrocław-Basket Piła 70:81

KSK NOTEĆ - BASKET PIŁA 70:81 (10:21, 21:25, 25:17, 14:18)

KSK NOTEĆ: Grod 20 (1), Korólczyk 6 (2), Pochocki 4, Michałek 4, Maciejewski 0 oraz Lewandowicz 12 (2), Słupiński 10, Filipiak 9, Pomieciński 5, Królikowski 0.
BASKET: Pochylski 20 (5), Przewoźniak 17 (2), Krzemiński 13 (2), Jankowski 13 (3), Zając 11 (1) oraz Bielecki 5 (1), Ludynia 2.

Kujawianie prowadzili tylko na początku meczu (2:0 po rzucie Mikołaja Groda). Przez kolejne ponad pięć minut nie potrafili skierować piłki do kosza. Przegrali ten fragment aż 0:16.
Pierwszą połowę przegrali 31:46. Nie byli w stanie powstrzymać znakomicie dysponowanych rywali (9/15 za 2, 9/16 za 3 przed przerwą).

Po zmianie stron podopieczni Jakuba Matuszaka rzucili się do odrabiania strat. Na początku czwartej kwarty byli gorsi od przeciwników o tylko 3 pkt. (60:63). Po chwili przegrywali 64:67, ale dwa razy z dystansu trafił Tomasz Pochylski (64:73).

Inowrocławianie razili nieskutecznością (23/56 za 2, 5/16 za 3). Przegrali walkę na tablicach (36:39). Nie mieli pomysłu jak obronić się przed grającymi praktycznie w szóstkę pilanami.

Pozostałe mecze 1. kolejki: Politechnika Gdańska - AZS UMK Consus PBDI Toruń 92:71, MF Meble Tczew - Asseco II Gdynia 56:53, Kotwica 50 Kołobrzeg - KUKS Dubois Koszalin 80:57.