KSK Noteć Inowrocław wyraźnie lepsza od pilskiego Basketu [zobacz zdjęcia]

(dm)
Hubert Wierzbicki rozegrał kolejne dobre zawody.
Hubert Wierzbicki rozegrał kolejne dobre zawody. Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w drugiej lidze (grupie A). Wysoko wygrali we własnej hali z Basketem Piła.

KSK Noteć Inowrocław-KS Basket Piła

KSK NOTEĆ - BASKET 83:56 (23:22, 23:11, 16:12, 21:11)
KSK NOTEĆ: Michałek 15, Wierzbicki 10 (1), Pochocki 9 (1), Koper 8 (2), Jankowski 0 oraz Korólczyk 16 (4), Grod 14, Kubacki 5 (1), Filipiak 3 (1), Milak 2, Wiśniewski 1.
BASKET: Gibaszek 15 (3), Morawiec 14 (3), Zając 9, Pochylski 4, Maryniewski 2 oraz Kus 7, Pasieka 3 (1), Mostek 2, Uliczka 0, Sikora 0, Żebrowski 0.

Kujawianie udanie rozpoczęli drugą rundą rozgrywek. Ponownie źle weszli w mecz (0:8, 3:15) - podobnie było w środę w Nowej Soli - ale szybko opanowali sytuację na parkiecie.

Prowadzili już po pierwszej kwarcie 23:22 po trafieniu równo z syreną Daniela Korólczyka (6/13 z gry).
Spotkanie rozstrzygnęli już przed przerwą (46:33). Przewagę powiększyli w drugiej połowie. Grali zespołowy (25 asyst) i skuteczny basket (trafili dziesięć razy z dystansu, wiele piłek rozgrywający kierowali do graczy podkoszowych).

Jedynym zmartwieniem trenera Dariusz Sikory był uraz odniesiony przez Grzegorza Jankowskiego.