KSK Noteć Inowrocław wysoko pokonała kaliszan

(dm)
Karol Koper (z piłką) rozegrał świetne zawody.
Karol Koper (z piłką) rozegrał świetne zawody. Szymon Stolarski
KSK Noteć Inowrocław przełamała złą passę w drugoligowych rozgrywkach (w grupie A). Wygrała pewnie z czołowym zespołem.

KSK NOTEĆ - MKS DROGBRUK 79:60 (21:16, 28:10, 18:15, 12:19)
KSK NOTEĆ: Koper 18 (2), Michałek 17, Wierzbicki 12 (2), Pochocki 9, Jankowski 6 (1) oraz Korólczyk 8 (2), Grod 7, Filipiak 2, Wiśniewski 0, Milak 0, Kubacki 0.
MKS DROGBRUK KALISZ: Zyber 16, Pławucki 10 (2), Galewski 9, Wojciechowski 4, Mrówczyński 3 oraz Szymczak 11, Kołodziej 4, Sierański 2, Kowalski 1, Kluszczyński 0.

Do kujawskiej drużyny - po wyleczeniu urazów kolan - wrócili Hubert Wierzbicki i Mikołaj Grod. W barwach gości w pełni sił nie był najlepszy strzelec Artur Mrówczyński (0/8 z gry).

Inowrocławianie znakomicie rozpoczęli spotkanie. Po akcjach Karola Kopra (8/17 z gry) i Wierzbickiego (4/8 z gry) prowadzili w 5. minucie 18:6.
Przeciwstawić im się próbował jedynie środkowy Tomasz Zyber (8/9 za 2). Na niewiele się to zdało. Noteć wygrała 1. połowę 49:24.

Po zmianie stron kontrolowała sytuację na parkiecie. Nadal mecz życia rozgrywał Koper, którego wspierali Karol Michałek (8/10 za 2, 12 zbiórek), Bartosz Pochocki (4/9 za 2) i Grod (3/3 za 2).

W innych meczach: Legia Warszawa - SMS PZKosz. Consus Władysławowo 75:61, Basket Junior Suchy Las - Basket Piła 87:74.

W środę inowrocławianie rozegrają w Nowej Soli zaległe spotkanie z SKM Muszkieterowie (godz. 18).