Miejski Zakład Komunikacji, który odpowiada za budowę miejskiego schroniska, opublikował w internecie ogłoszenie o tzw. dialogu technicznym.
- Mamy swoje przemyślenia dotyczące funkcjonowania naszego centrum opieki nad zwierzętami. Ale chcemy także, korzystając z formuły dialogu technicznego, poznać opinie i sugestie podmiotów, które profesjonalnie zajmują się taką działalnością - podkreśla Paweł Maniszewski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Przymiarki do przetargu
Założenie jest takie, że dialog techniczny potrwa do połowy marca. Jeśli zgłosi się dużo podmiotów, może zostać wydłużony. Bazując m.in. na zebranych podczas dialogu informacjach, MZK opracuje szczegóły przetargu na prowadzenie schroniska. Organizację, która je poprowadzi powinniśmy poznać wiosną.
Schronisko ma „ogon”
Zgodnie z pierwotnymi planami, miejskie centrum opieki nad zwierzętami miało być gotowe w połowie bieżącego roku. Prezes MZK twierdzi, że uruchomienie całego ośrodka w tym terminie jest już nierealne. - W tym momencie jest jeszcze szansa na oddanie do użytku tej części ośrodka, która zapewni jego podstawowe funkcjonowanie - dodaje szef miejskiego przewoźnika.
Wykonawca inwestycji stara się „spiąć”. - Ekipy pracują na dwie zmiany oraz w soboty - podkreśla Marek Sikora, wiceprezydent miasta.
Na opóźnienie prac wpłynęła m.in. wcześniej nieplanowana konieczność wymiany gruntu pod stawianymi budynkami. Murarzom nie sprzyja zaś pogoda.
Umowa do końca maja
„Miejskie” psy i koty przebywają w prywatnym schronisku firmy „Daniel” w Węgrowie pod Grudziądzem. Umowa w tej sprawie obowiązuje do końca maja. Urzędnicy mają nadzieję, że do tego czasu komunalne schronisko będzie mogło przyjąć zwierzęta znajdujące się w ośrodku w Węgrowie.