Kulomiot Lech Stoltman z Chojnic wicemistrzem świata [zdjęcia]

Monika Smól
Monika Smól
Już w pierwszym dniu Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju zobaczyliśmy zmagania 7. Polaków w finałach - w tym kulomiota Lecha Stoltmana z Chojnic. Polacy zdobyli już na otwarcie trzy medale. Srebro należy do Lecha Stoltmana. W rzucie dyskiem srebro należy do Piotr Kosewicz, a brąz wywalczył Robert Jachimowicz. Polacy wywalczyli zatem trzecie miejsca dla kraju na igrzyska paraolimpijskie w Tokio.Lech Stoltman startujący w grupie zawodników pchających kulę na siedząco (F55), zawodnik klubu Start Gorzów Wielkopolski nie tylko został wicemistrzem świata, cieszył się także z pobicia - 12.22 - życiowego rekordu. Lech Stoltman jest pierwszym zawodnikiem w historii, który w tej grupie przez cały konkurs, we wszystkich rzutach przekraczał barierę 12 metrów. Przez większą część konkursu prowadził i był o włos wymarzonego złota. Pokonał go jednak Bułgar Rhuzdi Rhuzdi.- Cieszę się bardzo, wywalczyłem srebro, do złota zabrakło tylko trzy centymetry, ale nie mogę być na siebie zły, bo znowu poprawiłem rekord życiowy i jako pierwszy zawodnik w historii mojej konkurencji oddałem wszystkie sześć pchnięć powyżej 12 metrów - mówił Lech Stoltman po zwycięstwie. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijsk
Już w pierwszym dniu Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju zobaczyliśmy zmagania 7. Polaków w finałach - w tym kulomiota Lecha Stoltmana z Chojnic.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani