Program działań będzie bogaty w wykłady o nieistniejących zawodach, dawnych osadnikach olęderskich oraz wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości na obszarze regionu. Warsztaty twórcze takie jak malarstwo na szkle, ceramika artystyczna, czy poezja śpiewana. Będą również organizowane wycieczki integracyjno-edukacyjne do teatrów, muzeów, czy galerii. Nad spotkaniami będzie czuwać wyspecjalizowana kadra, a organizatorzy zapewnią potrzebne do realizacji warsztatów materiały oraz transport.
Projekt będzie realizowany w miejscowościach gminy Lubicz, w Toruniu i w Skłudzewie. Podsumowanie warsztatów będzie miało charakter konkursu, a najlepsze dzieła zostaną nagrodzone i wyeksponowane publicznie. Jak zapewniają organizatorzy udział we wszystkich warsztatach i wycieczkach jest bezpłatny.
Pierwszym punktem projektu są Seminaria z cyklu Historyczne mosty.
W piątek (24 sierpnia) o godzinie 14:30 odbędzie się wycieczka do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce oraz na towarzysząca jej sesja naukową poświęcona olędrom i mennonitom z okolic Torunia.
Wydarzenie to inauguruje projekt pn. "Kultura integruje pokolenia". Uczestnicy spotkań będą mieli okazje wysłuchać referatów dr Michała Targowskiego i kierownika OPE Anny Maślak oraz zwiedzić jedyny w Polsce skansen olęderski, który jest przykładem architektury charakterystycznej dla osadników olęderskiej wsi z przełomu XIX i XX w. Więcej informacji na www.foisanro.pl Zapraszamy serdecznie do udziału wszystkich chętnych.
Zapisy będą przyjmowane za pomocą: - kontaktu telefonicznego: 605 988 852 - e-maila: [email protected] - e-maila: [email protected] - Facebooka przez Messenger.
300 Plus - wszystko, co musisz wiedzieć o programie.