Organizatorzy ( Miejskie Centrum Kultury i miasto) zadbali, by zaakcentować jubileuszowy charakter najstarszego ciechocińskiego festiwalu i obdarowali statuetkami i wydawnictwami poświęconymi folklorowi wszystkich uczestników tej artystycznej rywalizacji. Nie zwolniło to jurorów od ocen merytorycznych. Elżbieta Kornaszewska - Rogacka, Krystyna Mielczarska i Andrzej Korzeniowski wnikliwie analizowali poziom artystyczny występów i ich wierność tradycji. Przyznali nagrody w kilku kategoriach, w niektórych równorzędne, co świadczy o wysokim poziomie prezentacji.
W kategorii solistów dwie równorzędne I nagrody otrzymali: Danuta Kaczmarek ze Śmiłowic i Jan Olejnik z Kowala.
W kategorii gawęd dwie równorzędne I nagrody przyznano Antoniemu Benedyktowi Łukaszewiczowi z Kowala i Janinie Bednarskiej z Sempolna.
W kategorii kapel nagrodą uhonorowano Kapelę Spod Kowala.
W kategorii zespołów dziecięcych nagrodzono grupy Stokrotki i Skrzaty Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy" (Włocławek) oraz "Dzieci Kujaw" z Brześcia Kujawskiego.
Nagrodę specjalną otrzymał Franciszek Niewiarowski, skrzypek Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy".
W kategorii zespołów śpiewaczych występujących z akompaniamentem dwie równorzędne I nagrody trafiły do zespołu "Pakościanie" ( Pakość) i "Złotniczanki" (Złotniki Kujawskie) ; II nagrodę przyznano zespołowi "Spod Strzechy" z Brześcia Kujawskiego, a III - zespołowi "Gniewkowianie" (Gniewkowo). Wyróżniono zespół "Solecczanie" (Solec Kujawski).
W kategorii śpiewu a'capella nagrodę otrzymała zespół "Radojewiczanie" (Radojewice).
W kategorii zespołów pieśni i tańca przyznano dwie różnorzędne I nagrody. Otrzymali je "Echo Lubrańca" i włocławski "Wrzos".
Nagrody za widowiska folklorystyczne dwie równorzędne I nagrody zdobyły zespoły "Smólnik" (Telężno Leśne) i "Kujawy Bachorne Nowe".