Legia - Ajax - grali już dwa lata temu
Legia z Ajaksem rywalizowały na tym samym szczeblu rozgrywek 2 lata temu. Legioniści przegrali oba mecze (0:1 i 0:3), a katem warszawskiej drużyny okazał się Arkadiusz Milik, który strzelił 3 gole. Teraz jednak obie ekipy są w innych miejscach i wynik rywalizacji może być całkiem inny.
Legionistom marzy się wzięcie rewanżu za tamtą porażkę. Ekipa z Amsterdamu ma nad Legią tą przewagę, że jest w rytmie meczowym od miesiąca, a mistrzowie Polski dopiero w ubiegłą sobotę wznowili rozgrywki. - Wiemy, że gramy z młodą i dobrą drużyną, która wygrała ostatnio pięć meczów z rzędu - mówi Jacek Magiera, trener Legii. - Patrzymy jednak przede wszystkim na siebie. Nie po to wygraliśmy ze Sportingiem Lizbona, by dzisiaj kogokolwiek się obawiać. Chcemy kontynuować przygodę, zagrać dobry mecz i okazać się lepszym zespołem. Zweryfikuje nas jednak boisko. Podchodzimy do tego meczu z optymizmem, wiarą i dobrym przygotowaniem: fizycznym, taktycznym i mentalnym - dodaje szkoleniowiec, który nie może skorzystać z Artura Jędrzejczyka, który wcześniej grał w Lidze Europy w FK Krasnodar. Pozostali piłkarze są do dyspozycji trenera Magiery.
W tej fazie rozgrywek występują także inni Polacy. Łukasz Teodorczyk z Anderlechtem Bruksela zagra przeciw Zenitowi Sankt Patersburg. „Teo”, który jest pewniakiem w składzie „Fiołków”, ma na koncie 5 goli, i walczy o koronę króla. Maciej Rybus powinien wybiec w podstawowym składzie Olympique Lyon, który zagra na wyjeździe z AZ Alkmaar. Wojciech Szczęsny z Romy, która zmierzy z Villarreal, nie bronił w fazie grupowej i trudno przypuszczać, by to się zmieniło. Bartłomiej Drągowski z Fiorentiny jest głębokim rezerwowym i nie ma szans na występy.
Mecze Ligi Europy - 16.02.2017
FK Krasnodar - Fenerbahce Stambuł (Eurosport 1); AZ Alkmaar - Olympique L. (TVP Sport), Borussia M. - Fiorentina (Eurosport 1), Astra Giurgiu - Genk, Celta Vigo - Szachtar Donieck, FK Rostów - Sparta Praga, Gent - Tottenham (Canal+ Sport), Łudogorec Razgrad - FC Kopenhaga (nSport+), Olympiakos Pireus - Osmanlispor (Canal+ Sport 2); Anderlecht - Zenit (nSport+), Athletic Bilbao - APOEL Nikozja, Hapoel Beer Sheva - Besiktas Stambuł, Man. Utd - Saint-Etienne (Eurosport 1), PAOK Saloniki - Schalke Gelsenkirchen, Villarreal - Roma (Canal+ Sport 2).
Legia - Ajax online. Tutaj mecz na żywo
>> LEGIA - AJAX ONLINE <<
Legia - Ajax w internecie i tv
Transmisja w TVP Sport. Legalna transmisja online: >> TUTAJ <<. Inn