Legia lepsza od Rapidu! Miroslav Radović strzela 2 bramki

(DARK)
(z prawej) strzelił dziś dwie bramki.
(z prawej) strzelił dziś dwie bramki. fot. Paweł Skraba/archiwum
Miroslav Radović strzelił Rapidowi gola w Bukareszcie, trafił dwa razy w Warszawie. Legia jest w fazie pucharowej Ligi Europy!

LEGIA - RAPID 3:1 (0:0)

Bramki: Radović 2 (54, 69), Kucharczyk (90.+3.) - Teixeira (65).
LEGIA: Kuciak - Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Vrdoljak, Borysiuk - Rybus (86. Kucharczyk), Radović (90.+2. Wolski), Żyro (63. Gol) - Ljuboja.
RAPID: Draghia - Duarte, Antonio, Burca, Bozowić - Alexa, Teixeira, Herea (73. Pancu) - Sburlea (55. Grigorie), Cassio (28 Grigore), Deac.
Sędziował: Stefan Johanesson (Szwecja). Żółte kartki: Jędrzejczyk, Gol, Vrdoljak - Alexa, Bozović, Grigore, Duarte. Czerwona kartka: Gol - Alexa. Widzów: 30 786.

Do awansu Legii potrzebne było zwycięstwo. Jednocześnie Hapoel Tel Awiw nie mógł wygrać w Eindhoven z PSV. Chociaż prowadził już 3:1, to ostatecznie skończyło się 3:3, co dało awans piłkarzom ze stolicy.
Przełomowa była 26. minuta. Wtedy drugą żółtą kartkę zobaczył Dan Alexa. Pomocnik Rapidu musiał opuścić boisko i od tego momentu uwidoczniła się przewaga warszawian. Do przerwy udało się zagrozić bramce rywali tylko raz po strzale z rzutu wolnego Macieja Rybusa. W drugiej części Radović pokazał, że jest w formie i ma zmysł do finalizowania akcji. Gdy dobijał piłkę po strzale Ivicy Vrdoljaka trafił w bramkarza Rapidu. Potem już się nie pomylił. Przy pierwszym golu dobił futbolówkę po strzale Artura Jędrzejczyka, a przy drugiej bramce po uderzeniu Rybusa. W międzyczasie do wyrównania doprowadził Felipe Teixeira.

Przeczytaj także: Legia - Rapid, Fulham - Wisła [transmisja, relacja online]

Gdy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, dwoma nieodpowiedzialnymi zagraniami popisał się Janusz Gol. Pomocnik Legii w ciągu 8 minut zobaczył dwie żółte kartki i musiał opuścić boisku. Warszawianie nie cofnęli się do obrony, tylko dalej prowadzili grę. W doliczonym czasie rezerwowi Rafał Wolski i Michał Kucharczyk ustalili wynik meczu.