Legia trumfiuje w Bukareszcie! Rapid pokonany!

(ARKL)
pokonała Rapid i przybliżyła się do fazy pucharowej Ligi Europejskiej.
pokonała Rapid i przybliżyła się do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. fot. Paweł Skraba
Piłkarze Legii Warszawa odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Rapid Bukareszt - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Miroslav Radović (73)
RAPID: Coman - Rui Duarte, Marcos Antonio, Burca, Alexa - Deac, Grigore (81. Sburlea), Herea (88. Cassio) - Roman (27. Teixeira), Bożović, Pancu.
LEGIA: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak (81. Rzeźniczak) - Vrdoljak, Borysiuk - Radović, Gol (63. Manu), Rybus (90. Żyro) - Ljuboja.

Zapis relacji na żywo z meczu Rapid Bukareszt - Legia WarszawaTUTAJ

Legioniści ostrożnie zaczęli pucharową potyczkę w Bukareszcie. Zapewne mieli w pamięci, jaką cenę zapłacił Śląsk Wrocław za ofensywne nastawienie w eliminacjach Ligi Europejskiej. Z minuty na minutę podopieczni trenera Macieja Skorży nabierała tempa, a podbramkowe sytuacje były następstwem składnej wymiany piłki. Stoperów z linii defensywnej wyciągał Danijel Ljuboja, a skrzydłowi Maciej Rybus i Miroslav Radović kilkukrotnie zagrozili bramce Comana.

Dopiero w 73. minucie warszawscy kibice mogli podnieść ręce w geście triumfu. Po dośrodkowaniu Rybusa z rzutu wolnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Radović i strzałem głową umiescił piłkę w rumuńskiej siatce. Serbski pomocnik zapewnił legionistom kolejne punkty. Przed dwoma tygodniami, w meczu przeciwko Hapoelowi Tel-Aviv, popularny "Rado" również przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Legii.

W drugim, czwartkowym meczu grupy C Hapoel przegrał u siebie z PSV Eindhoven, Holendrzy, wśród których nie było jeszcze wracającego do zdrowia Przemysława Tytonia, zwyciężyli 1:0 po bramce Georginio Wijnalduma. PSV z kompletem dziewięciu punktów przewodzi stawce po 3. kolejkach. Druga z sześcioma "oczkami" jest Legia. Jeśli podopieczni Skorży wygrają również w rewanżu z Rapidem, przy jednoczesnej porażce Hapoelu w Eindhoven, to zapewnią sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej!

Przeczytaj także: Wisła - Fulham, Rapid - Legia [transmisja, relacja online]