TB
Legia Warszawa jeszcze bardziej osłabiona w meczu z Wisłą Kraków. To trio, które dostało żółte kartki w Niecieczy fot. adam jankowski / polska press
Jakby Legia Warszawa miała mało problemów, to jeszcze skumulowały się kolejne. W meczu 22. kolejki z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza trzech graczy otrzymało żółte kartki, które wyeliminowały ich ze spotkania w następnej serii gier, w której podejmą Wisłę Kraków. A przecież już wcześniej było wiadomo, że wykluczony jest występ Artura Boruca.

Jak nie idzie, to nie idzie. Legia Warszawa w tym sezonie co chwilę musi mierzyć się z kolejnym problemem. Po meczu 22. kolejki z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:0) lista kłopotów się wydłużyła. Wszystko przez żółte kartki, które z następnego ligowego starcia wyeliminowały Bartosza Slisza, Mattiasa Johanssona i Rafaela Lopesa.

Slisz otrzymał żółtą kartkę już w 3. minucie. To jego ósme indywidualne upomnienie w tym sezonie w lidze. Johansson został ukarany po raz czwarty. Natomiast Lopes otrzymał trzecie i czwarte upomnienie. Nie dość więc, że osłabił zespół Legii, bo przedwcześnie opuścił boisko, to nie pomoże mu w następny weekend. Co więcej, portugalski napastnik wszedł na boisko w Niecieczy w 62. minucie. Pierwszą żółtą kartkę otrzymał w 67. minucie, a drugą żółtą i jeszcze czerwoną w 73. minucie.

Ponadto jeszcze w dwóch meczach nie zagra Artur Boruc. Wszystko przez czerwoną kartkę, jaką otrzymał tydzień temu w starciu z Wartą Poznań (0:1). Doświadczony bramkarz, który w niedzielę 20 lutego będzie obchodził 42. urodziny, odepchnął rywala, za co sędzia wyrzucił go z boiska i podyktował rzut karny dla gości. Boruc za swoje zachowanie został ukarany przez Komisję Ligi pauzą w trzech ligowych potyczkach.

Ponadto Aleksandar Vuković nie może posłać do gry kontuzjowanych Bartosza Kapustki, Yuri Ribeiro i Artura Jędrzejczyka.

Mecz Legia Warszawa - Wisła Kraków w piątek o godz. 20.30. Transmisja w Canal+ Sport.