Grudziądz. Lato w mieście
Wielu mieszkańców zapomina, że obowiązuje zakaz kąpieli w miejskich fontannach. Lepiej, gdyby mieszkańcy, zwłaszcza dzieci i turyści szukali ochłody np.. przy kurtynie wodnej, a także w basenach odkrytych i nad jeziorami.
Często dzieci w upalne dni wchodzą do zbiornika wodnego przy rzeźbie Flisaka nad Wisłą. Woda, która tam się znajduje, pochodzi z kanału Trynka. Nie jest uzdatniana, zatem absolutnie nie należy jej spożywać czy się w niej kąpać. W dodatku czasem wskakują do niej pieski.
Również w fontannach przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Rynku i na plantach przy starostwie powiatowym, nie ma wody takiej, jaka płynie np. z kranów w domach. Zbiorniki te nie są badane przez Sanepid pod kątem przydatności do spożycia i kąpieli.
Czas na kawę! Tylko gdzie? Weź udział w nowej zabawie Gazety Pomorskiej. Nagrody czekają!
By nie narazić się na podrażnienia skóry czy inne dolegliwości, najlepiej zażywajmy kąpieli w sprawdzonych przez Sanepid miejscach. Bezpieczna pod względem epidemiologicznym jest np. woda w basenach MORiW w Tarpnie oraz w jeziorach - w Rudniku i Tarpnie. Woda jest w nich kontrolowana systematycznie.
Wprawdzie kurtyna wodna na al. 23 Stycznia, a także fontanna na Rybnym Rynku i przy zejściu na błonia nadwiślańskie jest zasilana z miejskiej sieci wodociągowej, jednak tam również nie jest badana pod kątem przydatności do spożycia.
Czytaj e-wydanie »