Lider nie zwalnia tempa! Kolejne zwycięstwo Twardych Pierników [zdjęcia]

m, jp
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali we wtorek GTK Gliwice 98:92 w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. Obie drużyny rozpoczęły mecz dość leniwie i od wielu prostych błędów. Sporo było strat (aż 9 Twardych Pierników do przerwy), niecelnych rzutów z czystych pozycji. Zwłaszcza goście mieli w tym elemencie problemy i rozpoczęli od całej serii nieudanych akcji. Gospodarze lepiej bronili i dzięki temu rozpoczęli od prowadzenia 6:2. Polski Cukier odskoczył na 11:4, ale potem długo nie potrafił narzucić rywalowi swoich warunków gry i zbudować poważniejszej przewagi. To jakby ośmieliło gliwiczan, który z coraz mniejszymi kompleksami atakowali toruński kosz. W 14. minucie kolejne punkty spod „dziury” zdobył Dawid Słupiński i było zaledwie 25:24. Trener Sebastian Machowski uznał, że czas najwyższy pobudzić swój zespół do nieco bardziej żwawej gry i poprosił o czas. Obudziła się także widownia, która głośniej wsparła zespół. Pojawiła się lepsza obrona, szybkie ataki. Do kosza trafiali, Chris Wright, Keith Hornsby, Alade Aminu, z wolnych Aaron Cel i przewaga Polskiego Cukru błyskawicznie urosła do ponad 10 punktów.Po przerwie przewaga wynosiła już 14 punktów, ale chwila nonszalancji w ofensywie pozwoliła się zbliżyć się gościom na 8 punktów. Machowski zareagował przerwą na żądanie. Tym razem nie pomogło. W 25. minucie Polski Cukier prowadził 55:43, ale po nerwowych akcjach było tylko 55:53. Duży kryzys w ofensywie przełamali dopiero indywidualnymi akcjami Wright i Weaver. Rozgrywający Polskiego Cukru na początku 4. kwarty trafił dwie „trójki” (14 punktów w ostatniej kwarcie), ale gospodarze wciąż nie mogli być pewni swego. Przewaga krążyła wokół 10 punktów. Jeszcze w 39. minucie Sebastian Machowski jeszcze raz prosił o czas, z niecierpliwiony spóźnionymi reakcjami w obronie. Ostatecznie Twarde Pierniki wygrały z sześciopunktową przewagą i wciąż prowadzą w ekstraklasowej tabeli. Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 98:92Kwarty: 18:16, 27:17, 17:23, 36:36POLSKI CUKIER: Wright 28 (2), 5 as., Hornsby 22, 8 as., Cel 18 (1), 12 zb., Aminu 17, 11 zb., 4 as., Ratajczak 2 oraz Weaver 6, Perka 4, Diduszko 1, Schenk 0.GTK: Tabb 25 (2), Henson 20 (2), Mondy 8, 7 as., Furstinger 7, Ł. Diduszko 5 (1) oraz Szlachetka 11 (2), Słupiński 10, Mijović 4, Wąsik 3 (1).	1.	Polski Cukier Toruń	10	19	+131 	2.	Stelmet Zielona Góra	9	16	+127 	3.	Start Lublin	9	16	+25 	4.	Anwil Włocławek	9	15	+86 	5.	Arka Gdynia	9	15	+61 	6.	Trefl Sopot	9	15	-8 	7.	King Szczecin	9	14	+7 	8.	HydroTruck Radom	9	14	-34 	9.	GTK Gliwice	10	13	-39 	10.	MKS Dąbrowa Górnicza	9	13	-74 	11.	Śląsk Wrocław	9	12	-10 	12.	Spójnia Stargard	9	12	-26 	13.	Enea Astoria Bydgoszcz	9	12	-39 	14.	Stal Ostrów	9	12	-34 	15.	Legia Warszawa	9	11	-74
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali we wtorek GTK Gliwice 98:92 w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. Obie drużyny rozpoczęły mecz dość leniwie i od wielu prostych błędów. Sporo było strat (aż 9 Twardych Pierników do przerwy), niecelnych rzutów z czystych pozycji. Zwłaszcza goście mieli w tym elemencie problemy i rozpoczęli od całej serii nieudanych akcji. Gospodarze lepiej bronili i dzięki temu rozpoczęli od prowadzenia 6:2. Polski Cukier odskoczył na 11:4, ale potem długo nie potrafił narzucić rywalowi swoich warunków gry i zbudować poważniejszej przewagi. To jakby ośmieliło gliwiczan, który z coraz mniejszymi kompleksami atakowali toruński kosz. W 14. minucie kolejne punkty spod „dziury” zdobył Dawid Słupiński i było zaledwie 25:24. Trener Sebastian Machowski uznał, że czas najwyższy pobudzić swój zespół do nieco bardziej żwawej gry i poprosił o czas. Obudziła się także widownia, która głośniej wsparła zespół. Pojawiła się lepsza obrona, szybkie ataki. Do kosza trafiali, Chris Wright, Keith Hornsby, Alade Aminu, z wolnych Aaron Cel i przewaga Polskiego Cukru błyskawicznie urosła do ponad 10 punktów.Po przerwie przewaga wynosiła już 14 punktów, ale chwila nonszalancji w ofensywie pozwoliła się zbliżyć się gościom na 8 punktów. Machowski zareagował przerwą na żądanie. Tym razem nie pomogło. W 25. minucie Polski Cukier prowadził 55:43, ale po nerwowych akcjach było tylko 55:53. Duży kryzys w ofensywie przełamali dopiero indywidualnymi akcjami Wright i Weaver. Rozgrywający Polskiego Cukru na początku 4. kwarty trafił dwie „trójki” (14 punktów w ostatniej kwarcie), ale gospodarze wciąż nie mogli być pewni swego. Przewaga krążyła wokół 10 punktów. Jeszcze w 39. minucie Sebastian Machowski jeszcze raz prosił o czas, z niecierpliwiony spóźnionymi reakcjami w obronie. Ostatecznie Twarde Pierniki wygrały z sześciopunktową przewagą i wciąż prowadzą w ekstraklasowej tabeli. Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 98:92Kwarty: 18:16, 27:17, 17:23, 36:36POLSKI CUKIER: Wright 28 (2), 5 as., Hornsby 22, 8 as., Cel 18 (1), 12 zb., Aminu 17, 11 zb., 4 as., Ratajczak 2 oraz Weaver 6, Perka 4, Diduszko 1, Schenk 0.GTK: Tabb 25 (2), Henson 20 (2), Mondy 8, 7 as., Furstinger 7, Ł. Diduszko 5 (1) oraz Szlachetka 11 (2), Słupiński 10, Mijović 4, Wąsik 3 (1). 1. Polski Cukier Toruń 10 19 +131 2. Stelmet Zielona Góra 9 16 +127 3. Start Lublin 9 16 +25 4. Anwil Włocławek 9 15 +86 5. Arka Gdynia 9 15 +61 6. Trefl Sopot 9 15 -8 7. King Szczecin 9 14 +7 8. HydroTruck Radom 9 14 -34 9. GTK Gliwice 10 13 -39 10. MKS Dąbrowa Górnicza 9 13 -74 11. Śląsk Wrocław 9 12 -10 12. Spójnia Stargard 9 12 -26 13. Enea Astoria Bydgoszcz 9 12 -39 14. Stal Ostrów 9 12 -34 15. Legia Warszawa 9 11 -74 Grzegorz Olkowski
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali we wtorek GTK Gliwice 98:92 w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi.