Liga Mistrzów. Kapitalne widowisko w Monachium. Bayern odrobił straty do Juve [wideo]

Redakcja
Barcelona i Bayern uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Duma Katalonii postawiła stempel. Bawarczycy pokazali wielki charakter.

W Turynie Bayern prowadził 2:0 przez ponad godzinę. Jednak Juventus się nie poddał i odrobił straty. Gdy w Monachium turyńczycy po niespełna pół godzinie prowadzili 2:0 mało kto przypuszczał, że nie awansują. Tym bardziej, że Juventus strzelił 3 gola, ale sędzia niesłusznie go nie uznał. Przez ponad 70 minut Bawarczykom nic nie wychodziło, aż do chwili gdy trafił Robert Lewandowski. Od tego momentu na boisku istniał tylko Bayern. Do dogrywki doprowadził Thomas Mueller, a w niej Thiago Alcantara i Kingsley Coman zapewnili wygraną.

W Barcelonie trudno było wieszczyć niespodziankę po pierwszym meczu w Londynie, który Duma Katalonii wygrała 2:0. Kiedy na Camp Nou szybko trafił Neymar rywalizacja wydawała się rozstrzygnięta. Jednak Arsenal się nie poddał i robił wszystko, by pożegnać się z Champions League honorowo. Jego starania zostały ukoronowane po przerwie kiedy celnym trafieniem popisał się Mohamed Elneny. Jednak Luis Suarez i Leo Messi zapewnili wygraną Barcelonie.

Podsumowanie meczów w piątkowej „Pomorskiej”.

Wyniki: Bayern - Juventus 4:2 (2:2, 0:2), Lewandowski (73), Mueller (90), Alcantara (108), Coman (110) - Pogba (5), Cuardado (28), pierwszy mecz - 2:2, awans -Bayern; Barcelona - Arsenal 3:1 (1:0), Neymar (18), Suarez (65), Messi (88) - Elneny (51), pierwszy mecz - 2:0, awans - Barcelona.