Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lipnowski Warsztat Terapii Zajęciowej TPD znany jest z oryginalnego rękodzieła i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej TPD w Lipnie słyną z oryginalnych prac rękodzielniczych, które sprzedają na kiermaszach. Od lat nastawią się na tematykę świąteczną. W tym roku po raz pierwszy przygotowują stroiki z myślą o Wszystkich Świętych.

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej TPD w Lipnie słyną z oryginalnych prac rękodzielniczych, które sprzedają na kiermaszach. Od lat nastawią się na tematykę świąteczną. W tym roku po raz pierwszy przygotowują stroiki z myślą o Wszystkich Świętych. – Kupujący pytali nas podczas kiermaszów o ozdoby na groby – wyjaśnia Lidia Nierychlewska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej TPD w Lipnie. – Czasami też byli zainteresowani dekoracjami na dziecięce groby, które muszą być bardziej subtelne. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stąd stroiki oraz wieńce. W ich wykonanie zaangażowały się wszystkie pracownie.

W sklepach można kupić najróżniejsze ozdoby, ale one wszystkie są bardzo podobne i w dodatku sporo kosztują. W tym roku ceny poszły w górę w zastraszającym tempie. Te, które powstają w lipnowskim warsztacie są niepowtarzalne. W ten sposób łączone jest przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy wkładają serce w pracę, bo cieszą się, że ktoś doceni ich starania. W dodatku przełamują mity o niepełnosprawności. Zmagają się z ograniczeniami, co nie znaczy, że nie potrafią wykonać przy pomocy instruktorów w pełni wartościowych prac.

Już dziś, 10 października od godz. 9.00 do 15,00 w Nowym Centrum Lipna będzie można kupić wyroby rękodzielnicze na kiermaszu. Kolejny został zaplanowany na 28 października w tym samym miejscu. Warto jednak nie czekać na ostatnią chwilę, bo wyroby rękodzielnicze zawsze rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Lipnowski Warsztat Terapii Zajęciowej tętni życiem!

- Dysponujemy trzydziestoma miejscami dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie – opowiada kierownik Lidia Nierychlewska. - Uczestnicy którzy są niesamodzielni, z niepełnosprawnością ruchową lub spoza Lipna, dowożeni są transportem warsztatu. Pracujemy od poniedziałku do piątku. Zajęcia prowadzimy w sześciu pracowniach: gospodarstwa domowego, rękodzielniczo – krawieckiej, plastycznej, stolarskiej, komputerowo – poligraficznej oraz kultury i sztuki. Każdy uczestnik realizuje swój program w jednej z nich zgodnie z indywidualnym programem. Po intensywnej pracy przychodzi czas na przerwę śniadaniowo – rekreacyjną. Później każdy wraca do pracy lub korzysta z rehabilitacji ruchowej. Oferujemy też indywidualne zajęcia z psychologiem.

Już samo przebywanie wśród ludzi, borykających się z takimi samymi problemami, daje bardzo dużo. Oni tu mogą się wygadać i będą zrozumiani.

Dobrze, że są takie miejsca, bo nie ma nic gorszego od zamknięcia w przysłowiowych czterech ścianach. A tak każdy na tym skorzysta, bo wykonywane prace naprawdę robią wrażenie. To nie jest bylejakość, produkowana na masową skalę, od której uginają się sklepowe półki. Warto o tym pamiętać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska