Lotnisko z dwoma miastami w nazwie [zagłosuj w sondzie]

WMZaktualizowano 
Port Lotniczy w Bydgoszczy Dariusz Bloch
„Port Lotniczy Bydgoszcz-Toruń SA” - tak ma brzmieć nowa, rozszerzona nazwa lotniska. Wnioskuje o to Toruń. Nie podoba się Bydgoszczy.

- Bydgoszcz mogła się tego prędzej czy później spodziewać - mówi Tomasz Moraczewski, prezes portu. - Przy okazji zmianie ulegnie także struktura własnościowa spółki... Dodaje, że port już wykorzystał fundusze unijne, więc trzeba go dokapitalizować, by miał pieniądze na następne inwestycje. - Problem dostrzegła Unia Europejska, która zdaje sobie sprawę, że na zbilansowanie działalności portów lotniczych jeszcze długo nie ma co liczyć - tłumaczy. - Dlatego dopuściła możliwość dokapitalizowania takich spółek w zgodzie z zasadami pomocy publicznej dla firm.

Operacja ma wyglądać w ten sposób, że podnosząc wartość akcji, pieniądze do spółki wprowadzi gmina Toruń - 5-6 mln zł. W zamian jednak toruński samorząd chce rozszerzenia nazwy portu do formy „Port Lotniczy Bydgoszcz-Toruń”.

Propozycja zaopiniowania przez radę nadzorczą portu pojawi się w porządku obrad w najbliższy wtorek. - W sześcioosobowej radzie nadzorczej Bydgoszcz ma dwóch przedstawicieli i z pewnością będą oni głosować przeciwko, choć liczę, że do głosowania nie dojdzie, bo autorzy wycofają się z tego pomysłu - zaznacza Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. - To stała taktyka stosowana przez władze samorządowe województwa, polegająca na stawianiu znaku równości pomiędzy miastami. Na tej operacji zyska tylko Toruń, a Bydgoszcz straci.

Toruń, po rozmowach z zarządem portu, zdecydowanie chce zwiększenia wartości swoich akcji w spółce. - Obecne, wstępne i niczego nieprzesądzające dyskusje, o zwiększeniu udziałów naszego miasta w regionalnym porcie lotniczym, są rzeczywiście uwarunkowane poszerzeniem jego nazwy o Toruń - twierdzi Michał Zaleski, prezydent Torunia. - Dla Torunia korzyści płynące z ewentualnego dofinansowania jedynego regionalnego portu lotniczego byłyby zauważalne chociażby z tego powodu, że spośród 2 milionów turystów odwiedzających nasze miasto coraz więcej chce przylatywać do nas samolotami.

***
Zapierający dech w piersiach start samolotu w Saint-Martin, wideo: STORYFUL/x-news

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 52

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

w
wiktoria
W dniu 26.06.2016 o 12:58, Wstyd mi za mój Torun napisał:

Od urodzenia mieszkam w Toruniu. Muszę przyznać, ze większego idiotyzmu dawno nie słyszałem. Jak można wpaść na tak durny pomysł. Lotnisko w Bydgoszczy a w nazwie inne miasto. Popieram wypowiadających sie Bydgoszczan w 100%!!!

 

Ilu jest takich jak ty w Toruniu?

G
Gość

Lotnisko jest w Bydgoszczy i taka powinna być nadal jego nazwa.

Jeśli już miałyby być 2 miasta w nazwie, to może lepiej brzmiałoby:  PORT  LOTNICZY  BYDGOSZCZ  WARSZAWA  - dla ludzi z innych kontynentów, to by coś wnosiło, ale po co dodawać Toruń ???  Może lepiej już dodać Inowrocław, bo jest trochę bliżej lotniska.

 

p
papi
W dniu 31.08.2016 o 18:55, BZG napisał:

Dlaczego nie umieścić w nazwie lotniska innych miast regionu WE WSZYSTKICH LOTNISKACH MIEJSKICH W POLSCE, skoro korzystają z nich mieszkańcy z całego województwa?! Jednak w Polsce tylko PLB jest w tak chamski sposób zawłaszczane przez Toruń?! Skończyć z tą toruńską chamówą, bo PLB jest od 100 lat portem należącym do miasta Bydgoszcz!

 


, bo PLB jest od 100 lat portem należącym do miasta Bydgoszcz!

1.Postawcie szlabany na wjeździe

2.Legitymujcie podróżnych (nie wpuszczać krzyżactwa)

3.UTRZYMUJCIE SIĘ SAMI

P
PLB
W dniu 31.08.2016 o 18:53, Krzyżak napisał:

   Gdzie ty tu widzisz "kompleksy" Torunia wobec Bydgoszczy? Obudź się człowieku. Prawda jest taka, że samej Bydgoszczy nie stać na utrzymanie tego lotniska. Ba, i całego województwa też nie stać.Jeżeli czytam, że "deficyt może sięgnąć nawet 12 mln", to jako Krzyżak zastanawiam się, czy ten mój prezydent całkiem na łeb upadł, że chce wyrzucić 5 baniek? Tak wyrzucić, bo po ich wpakowaniu i tak ten dziki twór pod nazwą LOTNISKO nie ma racji ekonomicznego bytu i ciągle pozostanie 7 baniek do władowania. Tylko kto je da?A zresztą, przecież tak wielkie, wspaniałe,hojne i cudowne miasto jakim jest jedyna i słuszna stolica województwa, nie poradzi sobie z samodzielnym utrzymaniem lotniska?Przecież gospodarczo i finansowo bijecie na głowę ten zaściankowy Toruń. Patrząc na przykładzie np. drużyn sportowych,to wręcz wzorcowo są prowadzone dyscypliny typu żużel czy hokej na lodzie.Nie bierzcie pieniędzy z tego Torunia!! 

Toruń ma g-wno do lotniska miejskiego w B-szczy, a te 12mln to dużo, dużo mniej, niż przewalone/niewykorzystane 50 mln ze środków EU na rozwój portu lotn. przez Moraczewskiego-kundla Całbeckiego! To O ni rozwalają nam lotnisko, likwidują połączenia obłożone niemal w 100% (np. B-szcz-Kraków-Wiedeń czy półroczne zawieszenie lotów do Dusseldorfu, bo łysa, tuSSkowo-rydzykowa pała Całbecka  'zapomniał' zapłacić Ryanair należnych zgodnie z umową kwot! To świadomy sabotaż i powinno to mieć finał w prokuraturze dla Moraczewskiego!

PLB ma 100 lat, a problemy zaczęły się od skundlenia się B-szczy z Całbeckowo-Rydzykowem! Goń się, toruński kacapie!

B
BZG

Dlaczego nie umieścić w nazwie lotniska innych miast regionu WE WSZYSTKICH LOTNISKACH MIEJSKICH W POLSCE, skoro korzystają z nich mieszkańcy z całego województwa?! Jednak w Polsce tylko PLB jest w tak chamski sposób zawłaszczane przez Toruń?! Skończyć z tą toruńską chamówą, bo PLB jest od 100 lat portem należącym do miasta Bydgoszcz!

K
Krzyżak
W dniu 26.06.2016 o 12:58, Wstyd mi za mój Torun napisał:

 

 

Śledząc wcześniejsze przypadki takich manewrów byłoby tak: obecnie lotnisko Bydgoszcz, jutro Bydgoszcz-Toruń, a pojutrze byśmy się obudzili z lotniskiem z samym Toruniem w nazwie. Może i są lotniska z dwuczłonowymi nazwami, ale w realiach relacji bydgosko toruńskich wiadomo o co tak naprawdę chodzi. Puki Toruń nie dopnie swego i nie przejmie miana stolicy województwa od Bydgoszczy, to nie odpuści. Dlatego nie widzę dla tego województwa szansy na rozwój. Zbyt duże są kompleksy Torunia wobec Bydgoszcz i jednocześnie zbyt duża nieustępliwość Bydgoszczy wobec Torunia, aby z tego coś pozytywnego się mogło urodzić.

 


W dniu 26.06.2016 o 17:33, znad Wisły napisał:

 

Gdzie ty tu widzisz "kompleksy" Torunia wobec Bydgoszczy? Obudź się człowieku. Prawda jest taka, że samej Bydgoszczy nie stać na utrzymanie tego lotniska. Ba, i całego województwa też nie stać.

Jeżeli czytam, że "deficyt może sięgnąć nawet 12 mln", to jako Krzyżak zastanawiam się, czy ten mój prezydent całkiem na łeb upadł, że chce wyrzucić 5 baniek? Tak wyrzucić, bo po ich wpakowaniu i tak ten dziki twór pod nazwą LOTNISKO nie ma racji ekonomicznego bytu i ciągle pozostanie 7 baniek do władowania. Tylko kto je da?

A zresztą, przecież tak wielkie, wspaniałe,hojne i cudowne miasto jakim jest jedyna i słuszna stolica województwa, nie poradzi sobie z samodzielnym utrzymaniem lotniska?

Przecież gospodarczo i finansowo bijecie na głowę ten zaściankowy Toruń. Patrząc na przykładzie np. drużyn sportowych,to wręcz wzorcowo są prowadzone dyscypliny typu żużel czy hokej na lodzie.

Nie bierzcie pieniędzy z tego Torunia!!

B
BYD-EXIT

Najbardziej wkurza mnie NIEMAL ZEROWA SKUTECZNOŚĆ BYDGOSKICH POLITYKÓW w odpowiedzi na niekończące się chamskie harce Całbeckiego z PO i rydzykowców z PiS, którzy w Całbeckowie Przeogromnym połączyli swoje siły, aby bez końca deptać i umniejszać B-szcz, żeby dodać swojej wiosce pełnej chamów, arogantów, szyderców i jełopów, którzy za sobą nie mają żadnych merytorycznych argumentów, tylko inwektywy w stronę B-szczy!

BYDGOSKICH POLITYKÓW WSZYSTKICH OPCJI powinni się zjednoczyć i z co najmniej taką samą stanowczością odpowiadać na skrajnie agresywne, putinowsko-hitlerowskie ultra-prostackie działania Całbeckowa w stos. do B-szczy!

Owa NIESKUTECZNOŚĆ BYDGOSKICH POLITYKÓW WSZYSTKICH OPCJI to moim zdaniem m. in.: autostrada A1, którą ukradło Rydzykowo-Całbeckowo, bo to przecież B-szcz leży na gł. ciągu komunikacyjnym Trójmiasto-Poznań-Wrocław, a nie ta wiocha złożona z ruskich buraków; Collegium Medicum, co już trąca o odpowiedzialność polityczną polityków-baranów z B-szczy; Małomiasteczkowy terminal Dworca Gł. PKP; Port Lotn. BZG zarządzany przez toruńską gnidę Moraczewskiego, który za niewykorzystanie 50 mln na rozwój portu powinien trafić do prokuratora, a w ogóle jak toruńska gnida niszcząca świadomie z Całbeckim PLB może zarządzać nim zamiast bydgoszczanina?!!!

Niech bydgoscy politycy ruszą zady i do roboty, bo po to ich wybraliśmy, aby bronili naszych interesów, a nie pozwalali toruńskim kacapom na rozwalanie B-szczy! 

Powinniśmy kopnąć w d... dziadowski, zakompleksiony, przesiąknięty jadem w stos. do nas Toruń, czyli zrobić BYD-EXIT! Nie można bowiem bez końca dawać się tym wsiokom ograbiać ze wszystkiego, a tym bardziej z PLB!

 

G
Gość
W dniu 26.06.2016 o 12:28, Gość napisał:

Polskie głąby znowu mają kłótnie, a to koszty utrzymania I rozwoju sa przecież.Mieszkam w Doncaster I mamy tu dwu członowe lotnisko z  Sheffield I co i jest git ,polaczki to gnioty

też jesteś polaczkiem  - pamiętaj o tym ZAWSZE będziesz polaczkiem durna pało

o
odwołać całbeckiego

Całbecki skuteczny dla Torunia ,najgorszy marszałek w kraju znów JĄTRZY?

Ledwie dzięki pomocy biskupów, pewnie na chwilkę, uratował jego jedność, nawet świętego J.P.II, w to wmieszał a już POdnosi tą swoją łysą łepetynę i od nowa zaczyna rozróby?

m
marta

A co torun ma do lotniska jesli znajduje sie w BYDGOSZCZY

t
tercia

Bydgoszcz to Bydgoszcz to jest stolica województwa, zostawcie nas w spokoju, jak Grudziądz chce może połączyć się z Toruniem, otworzyć własne lotnisko i nazwać Rydzykowo Gr

t
tesia
W dniu 26.06.2016 o 11:01, JeryH napisał:

Mieszkam w Grudziądzu i uważam, ze to trochę wstyd dla Miasta Toruń być przyklejony do brzydgoszczu, ale dla lotniska to wielka szansa! Nikt poza tyfusami nie chce latać do bydłogoszczy, a do Torunia już i owszem! Teraz większość leci do Gdańska bo podróż z Gdańska jest niewiele dłuższa z brzydgoszczy i jakoś tak przy okazji można zobaczyć Piękne trójmiasto. Co do UMK to niech prostaki z brzydgoszczy sie nie wypowiadają! Szkoda słów dla tłumaczenia zakompleksionym tyfusom!

a
ali

Jedna sprawa to - Toruń f...k off

Druga sprawa to - Bruski = nieudacznik

Sport w Bydzi upadł, Firmy padają albo się wynoszą z Bydzi, inwestycji w Bydzi brak

Tyle w temacie.

T
Tadeusz

Proponuję jeszcze aby Osielsko dołożyło do tego interesu i dopiszmy jeszcze Osielsko w nazwie.

G
Grudziądz

Toruń rządzi w Grudziądzu ,przecież tylko ich p-Osłowie i senatory są przeważnie na listach wyborczych,,obojętnie jakiego partii.

Efekty jakie?,..szpital zadłużony najbardziej w kraju a ta pani z listy PIS ,która wg. PIS powinna być już na emeryturze I. Michałek, chce zarządu komisarycznego ,pewnie człowieka z Torunia, może ze swojej rodzinki albo rodzinki Ardanowskiego lub Sobeckiej?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3