LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz z kolejną wygraną

Krzysztof Wypijewski
Tomasz Czachorowski
Pingpongiści znad Brdy wygrali w Gdańsku z AZS 3:2 w swoim szóstym w tym sezonie meczu LOTTO Superligi. Bydgoszczanie mają obecnie bilans 4-2 i zajmują 5. miejsce w tabeli.

AZS AWFiS Balta Gdańsk - LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 2:3

Wyniki gier: Zeng Yi Wang - Artur Grela 3:1 (8:11, 11:5, 11:7, 11:4), Tomasz Tomaszuk - Taku Takakiwa 0:3 (7:11, 7:11, 3:11), Szymon Malicki - Vladislav Ursu 1:3 (10:12, 12:10, 3:11, 7:11), Zeng Yi Wang - Taku Takakiwa 2:1 (12:10, 14:16, 13:11), Tomaszuk/Malicki - Grela/Ursu 1:2 (13:15, 11:8, 10:12).

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla gości - Artur Grela w 1. secie dość pewnie ograł Wang Zeng Yi. W kolejnych odsłonach - choć bydgoszczanin walczył bardzo ambitnie - górę wzięło doświadczenie popularnego "Wandżiego".

Do remisu doprowadził Taku Takakiwa, który bez większych problemów odprawił z kwitkiem Tomasza Tomaszuka.

Gwiazdę na prowadzenie wyprowadził Vladislav Ursu. Mołdawianin, zmagający się z bólem pleców, stracił tylko seta w starciu z Szymonem Malickim.

Czwarty pojedynek był pełen dramaturgii. W 1. partii "bydgoski" Japończyk prowadził 7:3, by ulec 10:12. W kolejnej odsłonie Takakiwa wybronił kilka piłek meczowych i triumfował 16:14. Ostatni set, to znów gra na przewagi. Zawodnik gospodarzy wygrał 13:11 (choć przegrywał 3:6) i o wszystkim musiał rozstrzygnąć debel.

W nim para gości nie bez trudu ograła miejscowych 2:1 i 2 oczka powędrowały na konto naszej drużyny.

Dla ekipy menedżera Zbigniewa Leszczyńskiego to był czwarty mecz w LOTTO Superlidze w ciągu 5 dni (14-19 października) i ostatni przed czwartkowym wylotem do rumuńskiego miasta Odorheiu Secuiesc na turniej 2. rundy Pucharu Europy. Od 21 do 23 października LOTTO Polski Cukier Gwiazd Bydgoszcz zagra z Solex-Consult TT Wiener Neustadt, CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc i SF SKK El Nino Praga. Dwie najlepsze drużyny awansują do 3. fazy PE, która rozgrywana już będzie system "mecz i rewanż".

We wtorek, 25 października w grodzie nad Brdą derby z Energą Manekinem Toruń. Początek o godz. 18.00, wstęp do sali przy ul. Bronikowskiego jest darmowy.