Tuż po niej uroczystości kontynuowano w ośrodku wypoczynkowym "Roma" w Chomiąży Szlacheckiej.
Hubertowską eucharystię koncelebrowało aż pięciu księży, w tym główny duszpasterz okręgu bydgoskiego ks. Ryszard Pruczkowski. Licznie zgromadzili się członkowie Koła, zaproszeni goście, a także samorządowcy. W trakcie nabożeństwa dokonano odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowego obelisku, przygotowanego z okazji diamentowych godów. Przy "grzybku" odbył się posiłek myśliwski, a po skosztowaniu grochówki nastąpił przejazd do ośrodka w Chomiąży Szlacheckiej.
Drugą część obchodów rozpoczęła prezes Julita Morawska. Opowiedziała o dotychczasowej działalności Koła oraz licznych sukcesach. Przytoczono wiele faktów z bogatej historii "Diany". Najwięcej emocji wzbudziło wręczanie odznaczeń. Złoty medal za zasługi łowieckie otrzymał Franciszek Paczkowski, a srebrny Marian Koperski. Brązowe ordery z kolei otrzymali Zenon Morawski, Stanisław Ziółkowski, Wiesław Ilnicki, Paweł Koperski i Marian Dębowski.
Najwyższe z możliwych odznaczeń tzw. Honorowy Żeton Zasługi "Złom" przypadł KŁ "Diana".
Warto dodać, że medal za zasługi dla łowiectwa bydgoskiego otrzymał Marek Malak, nadleśniczy Nadleśnictwa "Gołąbki". Odznaczenie za 50-lecie członkostwa w Polskim Związku Łowieckim otrzymał Klemens Dębowski. Wyróżniono nie tylko myśliwych. Za zasługi dla łowiectwa na naszym terenie uhonorowano Józefę Błajet, Józefa Sosnowski i Zbigniewa Jaszczuka.
Przedstawiciele starostwa na ręce prezesa przekazali pamiątkowy grawerton oraz album z dedykacją, poświęcony powiatowi żnińskiemu.
- Myśliwi to nie są, jak mówią często ekolodzy, ci, którzy mordują zwierzynę. Myśliwi na co dzień obcują z przyrodą, obserwują i najpierw hodują zwierzęta, dokarmiają je, a później dopiero są polowania. Te polowania jednak muszą odbywają się w sposób racjonalny - powiedział Zbigniew Jaszczuk.
Warto dodać, że obchody uświetniła oprawa zespołu Venator z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Rogowska młodzież zaprezentowała także teatrzyk. Po części oficjalnej, rozpoczęto zabawę taneczną.
Historia Koła
Koło Łowieckie "Diana" powstało w 1948 roku. Wtedy też powołano pierwszy zarząd, a jego prezesem został Józef Niezgoda. Na początku swej działalności rogowscy myśliwi gospodarowali w obrębie takich wsi jak Wiewiórczyn, Izdebno, Wola, Cotoń, Bożacin, Ryszewko i Recz. Z upływem czasu zrzekano się tych terenów na rzecz innych kół. Dziś obwód, na którym działa "Diana", obejmuje ponad 8 tys. hektarów, a do koła należy 46 członków. Jest również pięciu kandydatów do PZŁ.