Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:1 [17. kolejka PlusLigi]

FIAŁ
Dariusz Bloch
Na inaugurację 17. kolejki spotkań PlusLigi siatkarzy, Łuczniczka Bydgoszcz wygrała za trzy punkty z BBTS-em Bielsko-Biała. To ósme zwycięstwo zespołu Piotra Makowskiego w tym sezonie ligowym.

Bydgoszczanie po raz drugi w tym sezonie za trzy punkty pokonali ekipę z Bielska-Białej. I podobnie, jak w listopadzie na wyjeździe, także i dzisiaj zwyciężyli w czterech setach.
Goście zagrali bez dwóch podstawowych zawodników: środkowego Dmytro Bogdana (chory) i przyjmującego Kamila Kwasowskiego (kontuzja).

Zapis relacji: Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała na żywo

ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ - BBTS BIELSKO-BIAŁA 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19)
ŁUCZNICZKA (trener Piotr Makowski): Radke 4, Ruciak 12, Jurkiewicz 10, Jarosz 17, Klinkenberg 11, Kosok 11, Żurek (libero) oraz Krzysiek 2, Wolański 1, Wiese, Murek 1. Punkty. Atak: 57, blok: 8, zagrywka: 4, po błędach rywala: 26.
BBTS (trener Krzysztof Stelmach): Pilarz 3, Kapelus 16, Sacharewicz 10, Janeczek 17, Wika 10, Krulicki 4, Koziura (libero) oraz Neroj 1, Modzelewski 2, Lewis 2, Siek 1. Punkty. Atak: 54, blok: 9, zagrywka: 3, po błędach rywala: 21.
Sędziowali: Piotr Skowroński, Anna Niedbał.

Bydgoszczanie po wyrównanej walce w pierwszym secie wygrali 25:23, skuteczniej grając przede wszystkim w końcówce partii. Druga partia należała do zespołu Łuczniczki, który pewnie ją wygrał 25:20, dominując w każdym elemencie nad przeciwnikiem.

Zespół Piotra Makowskiego w trzeciej odsłonie popełnił zbyt dużo błędów własnych, w tym m.in. dwa razy odgwizdano bydgoskim zawodnikom błąd ustawienia. W miejsce Klinkenberga wszedł Wolański, a na przyjęciu i w ataku przez dłuższy czas grał Radke i radził sobie dość dobrze. Jednak rywale wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i nie wypuścili już jej z rąk. W czwartym secie, ponownie dominowali bydgoszczanie. Bielszczanie popełniali bardzo dużo błędów własnych w tej partii, oddając zespołowi bydgoskiemu aż jedenaście punktów w tym elemencie.

PlusLiga - program 17. kolejki - sobota: Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów (14.45., Polsat Sport), Cerrad Czarni Radom - AZS Częstochowa (17.00), AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn (17.00), Cuprum Lubin - MKS Będzin (17.00), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce (18.00), Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów (20.00., Polsat Sport).