Łuczniczka Bydgoszcz lepsza od AZS Częstochowa [wideo]

FIAŁ, DARK
W 9. kolejce Plus Ligi bydgoski zespół podejmie w środę AZS Częstochowa.
W 9. kolejce Plus Ligi bydgoski zespół podejmie w środę AZS Częstochowa. Karolina Misztal
Bydgoscy siatkarze pokonali we własnej hali AZS Częstochowa w trzech setach w środowym meczu 9. kolejki PlusLigi. Dla Łuczniczki było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Samo spotkanie miało bardzo podobny przebieg do tego, które bydgoszczanie grali w sobotę w Jastrzębiu Zdroju. Z tym, że tym razem skończyło się triumfem gospodarzy. Dwa pierwsze sety rozstrzygały się na przewagi, bydgoszczanie w nich wygrywali 27:25 i 29:27. Choć gra obu drużyn nie mogła się podobać, bo zarówno gospodarze, jak i częstochowianie popełniali sporo błędów.

Zapis relacji na żywo: Łuczniczka - AZS na żywo

Dopiero trzecia partia była zdecydowanie pod dyktando zespołu bydgoskiego. Miejscowi zdobyli w tej odsłonie aż siedem punktów blokiem. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu został Jakub Jarosz, który zdobył 20 punktów.

W niedzielę, podopieczni Piotra Makowskiego zagrają po raz ostatni w tym roku we własnej hali, a zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (17.00).

ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ - AZS CZĘSTOCHOWA 3:0 (27:25, 29:27, 25:13)
ŁUCZNICZKA (trener Piotr Makowski): Radke 4, Murek 6, Jurkiewicz 7, Jarosz 20, Klinkenberg 8, Nowakowski 6, Bonisławski (libero) oraz Wolański, Krzysiek 1. Punkty. Atak: 37, blok: 12, zagrywka: 3, po błędach rywala: 29.
AZS (trener Michał Bąkiewicz): Redwitz 2, Wawrzyńczyk 6, Szalacha 3, Lipiński 19, Patak 11, Buniak 4, Stańczak (libero) oraz Kowalski, Polański, Szymura 1, Stelmach. Punkty. Atak: 41, blok: 3, zagrywka: 2, po błędach rywala: 19.