LZS Wielowieś - Zagłębie Piechcin

Mirosław Woźniak
LZS Wielowieś - Zagłębie Piechcin 1 : 2 (0:0) 1:0 Marcin Dzioba (48), 1:1 Jakub Ślebioda (84), 1:2 Tomasz Szałkowski (88) Ostatnie spotkanie w sezonie 2009/10 piechcińskie Zagłębie rozegrało na wyjeździe w Wielowsi. Szkoda, że gospodarze nie zadbali o płytę na której obie drużyny musiały walczyć nie tylko z piłką ale także z nie usuniętą skoszoną trawą. Pierwsza połowa była wyrównana, mało było akcji z których mogły paść bramki i po czterdziestu pięciu minutach gry wynik był bezbramkowy. W drugiej połowie było bardziej ciekawie, gospodarze w czterdziestej ósmej minucie po strzale Marcina Dzioby objęli prowadzenie. Utratę bramki może na swoje konto zapisać bramkarz Sebastian Olszanowski. Po jednej z akcji broniący do tej pory bez zarzutu Olszanowski wdając się w niepotrzebną dyskusję z arbitrem spotkania Sebastianem Nowickim z Inowrocławia ukarany został a właściwie drużyna rzutem pośrednim. Gospodarze ustawili piłkę na 10 metrze od bramki i mimo, że wszyscy zawodnicy Zagłębia ustawili mur na linii bramkowej Dzioba przejmując piłkę od swojego kolegi popisał się bardzo silnym strzałem po którym piłka wpadła do bramki. W dalszej części zagłębiacy robili wszystko aby doprowadzić do wyrównania. Czas szybko mijał jednak wszystkie przeprowadzone akcje kończyły się bez powodzenia. Dopiero w osiemdziesiątej czwartej minucie najlepszy strzelec bramek Zagłębia Jakub Ślebioda celnym trafieniem pokonując bramkarza gospodarzy doprowadził do wyrównania. Po wznowieniu gry od środka zespół Marka Byczyńskiego rzucił się na rywala i po kolejnych czterech minutach gry Tomasz Szałkowski zdobył drugą bramkę dla piechcinian. Mimo, że sędzia przedłużył czas gry o kolejne cztery minuty wynik nie uległ zmianie. Zagłębie wygrywając ostatnie spotkanie kończącego się sezonu zainkasowało komplet punktów. Występując w roli beniaminka w kl. B grupy V młody zespół z Piechcina uplasował się na szóstym miejscu w tabeli. Skład Zagłębia: Sebastian Olszanowski, Krzysztof Borysewicz, Krystian Kaczmarek, Michał Wisz, Paweł Kapłon, Tomasz Szałkowski, Bartosz Sobek, Maciej Wisz, Jarosław Bacia, Jakub Ślebioda, Dawid Wisz (70 Piotr Skrobacki) Trener Marek Byczyński, kierownik drużyny Tomasz Jakubowski