Maciej Glamowski odchodzi z klubu radnych Platformy...

  Maciej Glamowski odchodzi z klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Grudziądzu

  oprac. (DD)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Nie godzę się na instrumentalne wykorzystywanie mojej osoby jako bezkrytycznego automatu do głosowania" - napisał w uzasadnieniu swojej decyzji radny Maciej Glamowski.
  Radny Maciej Glamowski złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych PO samorządu Grudziądza

  Radny Maciej Glamowski złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych PO samorządu Grudziądza ©Marta Lewandowska

  "Od wielu lat zwracałem uwagę na narastające problemy szpitala (...). Jako szef zespołu badającego finanse lecznicy oraz jako przewodniczący komisji budżetu i polityki gospodarczej sformułowałem postulaty, które pokazywały narzędzia oraz sposoby uzdrowienia sytuacji. W sposób odpowiedzialny staram się również pełnić funkcję przewodniczącego rady społecznej szpitala. Niestety, mój głos, wiedza ekonomiczna oraz (...) doświadczenie zawodowe były często ignorowane. Wskazywane przeze mnie zagrożenia lekceważono a zalecane działania były wdrażane w znikomym stopniu" - czytamy w uzasadnieniu radnego Glamowskiego.

  Radny Szymon Gurbin odchodzi z klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Grudziądzu

  Radny dodaje w nim: "Nie godzę się na instrumentalne wykorzystywanie mojej osoby jako bezkrytycznego automatu do głosowania, tymczasem właśnie takie rozwiązania siłowe zaczynają obowiązywać w klubie radnych PO.

  W rozmowie z "Pomorską" radny Glamowski podkreśla, że wartości Platformy Obywatelskiej wciąż są mu bliskie, jednak z powodu atmosfery w klubie PO postanowił nie tylko wystąpić z klubu radnych, ale także zawiesić swoje członkostwo w PO.

  A co z funkcją przewodniczącego rady społecznej szpitala? - Oddaję się do dyspozycji prezydenta - mówi radny Glamowski.

  Maciej Glamowski, to drugi już w ostatnich dniach radny, który postanowił wystąpić z klubu radnych PO. We wtorek taką decyzję ogłosił Szymon Gurbin.

  Na dziś zaplanowano nadzwyczajną sesję rady miejskiej. W jej trakcie rajcy mają zdecydować o przeniesieniu części długów szpitala do spółki Grudziądzkie Inwestycje Medyczne. Opinie na temat tego pomysłu podzieliły radnych PO.

  Część długu grudziądzkiego szpitala przełożą z jednej kieszeni do drugiej

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (27)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (27) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej