Maciej Glamowski odchodzi z klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Grudziądzu

  • Gazeta Pomorska

oprac. (DD)

"Nie godzę się na instrumentalne wykorzystywanie mojej osoby jako bezkrytycznego automatu do głosowania" - napisał w uzasadnieniu swojej decyzji radny Maciej Glamowski.
Radny Maciej Glamowski złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych PO samorządu Grudziądza
 Marta Lewandowska

"Od wielu lat zwracałem uwagę na narastające problemy szpitala (...). Jako szef zespołu badającego finanse lecznicy oraz jako przewodniczący komisji budżetu i polityki gospodarczej sformułowałem postulaty, które pokazywały narzędzia oraz sposoby uzdrowienia sytuacji. W sposób odpowiedzialny staram się również pełnić funkcję przewodniczącego rady społecznej szpitala. Niestety, mój głos, wiedza ekonomiczna oraz (...) doświadczenie zawodowe były często ignorowane. Wskazywane przeze mnie zagrożenia lekceważono a zalecane działania były wdrażane w znikomym stopniu" - czytamy w uzasadnieniu radnego Glamowskiego.

Radny Szymon Gurbin odchodzi z klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Grudziądzu

Radny dodaje w nim: "Nie godzę się na instrumentalne wykorzystywanie mojej osoby jako bezkrytycznego automatu do głosowania, tymczasem właśnie takie rozwiązania siłowe zaczynają obowiązywać w klubie radnych PO.

W rozmowie z "Pomorską" radny Glamowski podkreśla, że wartości Platformy Obywatelskiej wciąż są mu bliskie, jednak z powodu atmosfery w klubie PO postanowił nie tylko wystąpić z klubu radnych, ale także zawiesić swoje członkostwo w PO.

A co z funkcją przewodniczącego rady społecznej szpitala? - Oddaję się do dyspozycji prezydenta - mówi radny Glamowski.

Maciej Glamowski, to drugi już w ostatnich dniach radny, który postanowił wystąpić z klubu radnych PO. We wtorek taką decyzję ogłosił Szymon Gurbin.

Na dziś zaplanowano nadzwyczajną sesję rady miejskiej. W jej trakcie rajcy mają zdecydować o przeniesieniu części długów szpitala do spółki Grudziądzkie Inwestycje Medyczne. Opinie na temat tego pomysłu podzieliły radnych PO.

Część długu grudziądzkiego szpitala przełożą z jednej kieszeni do drugiej

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.11.2016, 01:46

A to zuch.Pomnik mu się naleźym

16.11.2016, 00:14

Uzaleźniony od szeryfa.Pracownik muzeum.

15.11.2016, 22:52

też z PO

15.11.2016, 21:42

W dniu 15.11.2016 o 20:09, Gość napisał: Może mieszkańcy otworzą oczy na kogo głosują od lat , co to za radni, których prezydent nazywa swoimi radnymi. Od kiedy radny  ma służyć prezydentowi , a nie patrzeć jemu na ręce?  Wszystko się prezydentowi myli kompletnie , to znak  że pora zostawić to umęczone miasto sprawniejszym od siebie.Radni Jezierski - niemowa, radny Smolarek, Iwanejko ,Goszka, Nowak  - co wnosili ważnego w imieniu mieszkańców na sesje? Nic , kompletnie nic  lub bzdury bez znaczenia , ale służyli najwierniej prezydentowi . To samo poseł Szymański. Ciężar odpowiedzialności na nich tak duży, że  chyba nawet tego nie ogarniają, a wystarczy przeczytać  protokóły z sesji , gdzie  głosowali za każdym kolejnym kredytem, długiem, jak jeden mąż bez wyjatku. Ten zespół , nie ludziki z Marsa, zgotowali  najczarniejszy los mieszkańcom , sami otumanieni poczuciem władzy,  bezkarnością  bo są w grupie i przegłosują wszystko, co zechcą, opowiadali , co ślina na język przyniesie  w mediach, zawsze opozycję nazywając  wichrzycielami, siebie budowniczymi - długu? Potulnie zapłaćcie wszystkie podwyżki, jakie dla was w nowym budżecie przygotowali.Może to będzie kubeł zimnej wody, który was wreszcie otrzeźwi. Taka jest cena za złe wybory.
A ten radny z kitkiem od Historii z jakiej drużyny jest ?

15.11.2016, 21:31

Opozycja łącznie z p.J.Dzięciołem od lat głosiła prawdę a wyborcy byli a może są w dalszym ciągu ? zafascynowani PO,czy to się zmieni nie wiadomo ?

15.11.2016, 21:09

Może mieszkańcy otworzą oczy na kogo głosują od lat , co to za radni, których prezydent nazywa swoimi radnymi. Od kiedy radny  ma służyć prezydentowi , a nie patrzeć jemu na ręce?  Wszystko się prezydentowi myli kompletnie , to znak  że pora zostawić to umęczone miasto sprawniejszym od siebie.
Radni Jezierski - niemowa, radny Smolarek, Iwanejko ,Goszka, Nowak  - co wnosili ważnego w imieniu mieszkańców na sesje? Nic , kompletnie nic  lub bzdury bez znaczenia , ale służyli najwierniej prezydentowi . To samo poseł Szymański. Ciężar odpowiedzialności na nich tak duży, że  chyba nawet tego nie ogarniają, a wystarczy przeczytać  protokóły z sesji , gdzie  głosowali za każdym kolejnym kredytem, długiem, jak jeden mąż bez wyjatku. Ten zespół , nie ludziki z Marsa, zgotowali  najczarniejszy los mieszkańcom , sami otumanieni poczuciem władzy,  bezkarnością  bo są w grupie i przegłosują wszystko, co zechcą, opowiadali , co ślina na język przyniesie  w mediach, zawsze opozycję nazywając  wichrzycielami, siebie budowniczymi - długu? Potulnie zapłaćcie wszystkie podwyżki, jakie dla was w nowym budżecie przygotowali.Może to będzie kubeł zimnej wody, który was wreszcie otrzeźwi. Taka jest cena za złe wybory.

15.11.2016, 16:37

Rozumiem,ze panowie chcą mieć też swoje zdanie i chcą je reprezentować i mowic glosno a nie iść glosowac wedle zyczenia prezydenta. No,ale coz Ci Panowie tez dolozyli przez ten czas reke do tego co mamy. Ludzie glosowali nie tylko na nich bo to pan Glamowski, pan Gurbin,ale rowniez dlatego,ze startowali z list Platformy. Gdyby nie to , nie wiadomo czy dzisiaj by byli obecni w Radzie Miasta.

15.11.2016, 15:09

Szymon Gurbin zawsze kojarzył mnie sie z ruchem Solidarnosciowym jeszcze w latach 90 jak byl dziennikarzem w jakiejs gazecie niestety nie pamietam jakiej.
Czemu zbłądził i poszedl w strone PO nie mam pojecia.
Ale dobrze ze sie kapnał bo zawsze lepiej pozniej niz wcale.
Fakt jest taki ze tez łapke nie raz ,nie dwa podnosil na zawolanie tak jak Guru chciał. Tego nie da sie nie pamiętać.

15.11.2016, 14:57

Wy naprawdę myślicie że radni mieli tak duży wpływ na to co działo się że szpitalem przez lata? Przecież właśnie teraz gdy ci dwaj odeszli pokazali jak działa rada miasta, łapki w górę kiedy Pan przywódca wyda rozkaz i tyle, zreszta szpital zadłużony jest od lat, a z tego co pamiętam to pan Gurbin był za tym żeby Nowaka nie przywracac i mówił rozsądnie o planie naprawczym szpitala.

15.11.2016, 13:23

Wypowiedź Pana Prezydenta na e- grudziądz: jesteśmy cudowni i wspaniali,mamy piękny plan a cała reszta świata nam bruździ .... ŻAŁOSNE. Kto doprowadził do tej sytuacji? Ani jednego słowa skruchy czy wytłumaczenia co ,kto i dlaczego nigdy nie powiedzieli. Cały czas tylko jak jest wspaniale i pięknie. Powinien ktoś napisać wreszcie rzetelny artykuł albo zrobić program w telewizji wyjaśniający całą sprawę szpitala od początku do końca. Tylko pewnie teraz już się nie da dojść do prawdy. Pan Malinowski niestety powtarza w kółko to co Pan Nowak .

15.11.2016, 13:13

W dniu 15.11.2016 o 12:07, Gość napisał: Co z wami ludzie? Odchodzą radni którzy od dawna mówią głośno że dzieje się w PO źle. Jakby zostali i dalej byli członkami PO to byłoby lepiej? Aż nasuwa się myśl że większość komentarzy pisza ci co zostali przy Sikorze, Malinowskim i Nowaku bo boją się, że przypadkiem Gurbin i Glamowski zostana okrzyknięci lepszymi niż za czasów siedzenia w PO.
A pozostała reszta żolnierzy Wodza z PO łapkowicze na zawołanie typu Smolarek , mlody Czepek co z nimi teraz ?
Dalej nie kapują co zrobili z miastem i szpitalem ?

15.11.2016, 13:07

Co z wami ludzie? Odchodzą radni którzy od dawna mówią głośno że dzieje się w PO źle. Jakby zostali i dalej byli członkami PO to byłoby lepiej? Aż nasuwa się myśl że większość komentarzy pisza ci co zostali przy Sikorze, Malinowskim i Nowaku bo boją się, że przypadkiem Gurbin i Glamowski zostana okrzyknięci lepszymi niż za czasów siedzenia w PO.

15.11.2016, 11:44

W dniu 14.11.2016 o 20:38, Karol napisał: Nie wydaje mi się żeby Gurbin i Glamowski zrobili to dla chwały, to raczej zwykła ludzka przyzwoitość nimi kieruje.
Okazało się, że przyzwoitości to oni za dużo nie mają bowiem  moim zdaniem są oni zwykłymi oportunistami, którzy uciekają jak szczury z tonącej Platformy. 

15.11.2016, 11:40

W dniu 14.11.2016 o 19:31, Emilia napisał: rodzina Glamoskiego jest od pokoleń związana z Grudziądzem jego ojciec był cudownym człowiekiem i lekarzem. Radny Glamowski jest bardzo podobny do ojca, da radę wyprowadzić Grudziądz z tej sytuacji.
No i co z tego, że jest związana z Grudziądzem skoro pan radny Glamowski okazał się podłym oportunistą-koryciarzem podnoszącym rączkę za zadłużaniem naszego Grudziądza.

14.11.2016, 21:55

W dniu 14.11.2016 o 20:28, Gość napisał: Już byli tacy co się odwrócili od PO i Prezydenta, - taki Dzięcioł, taki radny... Stanisław... czy coś takiego... , ten co ma budki przy cmentarzu, i inni.Odwrócili się, zdradzili, chcieli chwały i glorii. Dzisiaj są nikim, i z pewnością żałują swojej zdrady.Mieszkańcy,nie lubią fałszywych medialnych bohaterów. Zdrajca zawsze źle skończy.
co Wy z tymi zdrajcami, to Malinowski i jego świta nas zdradzili bo kłamali, że w szpitalu jest cacy teraz się okazało, że miasto tonie w długach, winny był Nowak zwolnili go ale jak Jonczyński zaczął kopać za bardzo w papierach to go przywrócił, poseł Szymański palcem nie kiwną jak PO rządziło a teraz chce chronić ustawą szpital przed komornikami, Sikora walił w PIS a teraz rzucił członkostwo w PO I cytuję Biblię i śpiewa po kościołach a pytany o PiS chwali Drab, że jej stanowisko to sukces, można by tak jeszcze wymieniać, wspomnę jeszcze sprawę Libelta. Kto tu kogo zdradził?

14.11.2016, 21:41

W dniu 14.11.2016 o 20:28, Gość napisał: Już byli tacy co się odwrócili od PO i Prezydenta, - taki Dzięcioł, taki radny... Stanisław... czy coś takiego... , ten co ma budki przy cmentarzu, i inni.Odwrócili się, zdradzili, chcieli chwały i glorii. Dzisiaj są nikim, i z pewnością żałują swojej zdrady.Mieszkańcy,nie lubią fałszywych medialnych bohaterów. Zdrajca zawsze źle skończy.
Czyżby ratusz się wypowiedział? A może radni z PO?

14.11.2016, 21:38

W dniu 14.11.2016 o 20:28, Gość napisał: Już byli tacy co się odwrócili od PO i Prezydenta, - taki Dzięcioł, taki radny... Stanisław... czy coś takiego... , ten co ma budki przy cmentarzu, i inni.Odwrócili się, zdradzili, chcieli chwały i glorii. Dzisiaj są nikim, i z pewnością żałują swojej zdrady.Mieszkańcy,nie lubią fałszywych medialnych bohaterów. Zdrajca zawsze źle skończy.
Nie wydaje mi się żeby Gurbin i Glamowski zrobili to dla chwały, to raczej zwykła ludzka przyzwoitość nimi kieruje.

14.11.2016, 21:28

Już byli tacy co się odwrócili od PO i Prezydenta, - taki Dzięcioł, taki radny... Stanisław... czy coś takiego... , ten co ma budki przy cmentarzu, i inni.
Odwrócili się, zdradzili, chcieli chwały i glorii. Dzisiaj są nikim, i z pewnością żałują swojej zdrady.
Mieszkańcy,nie lubią fałszywych medialnych bohaterów. Zdrajca zawsze źle skończy.

14.11.2016, 20:31

W dniu 14.11.2016 o 18:40, gość napisał: Nie lepiej mieć fajną posadę w 3 city. Niż babrać się w grudziądzkim bagienku z prawie 500 mln długiem
rodzina Glamoskiego jest od pokoleń związana z Grudziądzem jego ojciec był cudownym człowiekiem i lekarzem. Radny Glamowski jest bardzo podobny do ojca, da radę wyprowadzić Grudziądz z tej sytuacji.

14.11.2016, 19:40

Nie lepiej mieć fajną posadę w 3 city. Niż babrać się w grudziądzkim bagienku z prawie 500 mln długiem

14.11.2016, 14:11

A co na to Pana szwagier niejaki prezydent Gdańska Adamowicz. Nie lepiej cicho pilnować stołków w radach nadzorczych gdańskich spółek jak Pomorska Kolej Metropolitarna czy Targi Gdańskie. Wielu rzeczy można się dowiedzieć z internetu.

14.11.2016, 14:03

Szczur!!!

14.11.2016, 14:00

Totleben nie może głosować.Wynik może być unieważniony.

14.11.2016, 13:43

No proszę teraz to widzi ,a przedtem tylko przypuszczał ? Śmiech na sali, tylko jeszcze trzeba mieć odwagę ,aby odpowiednio zagłosować.

14.11.2016, 13:20

W dniu 14.11.2016 o 11:54, Gość napisał: Sikora znajdzie wsparcie u Totlebena i Chyły. Założę się, że nie przyjdą dziś na sesję albo wstrzymają się od głosu
To całkiem możliwe

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3