https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Maciej Karczewski zrezygnował z mandatu radnego

jm, szs, mo
Decyzję o rezygnacji z mandatu radnego, Maciej Karczewski (z lewej) przekazał dziś w południe przed budynkiem Urzędu Miasta Torunia. Na stanowisku zastąpi go Józef Wierniewski (z prawej)
Decyzję o rezygnacji z mandatu radnego, Maciej Karczewski (z lewej) przekazał dziś w południe przed budynkiem Urzędu Miasta Torunia. Na stanowisku zastąpi go Józef Wierniewski (z prawej) Jacek Smarz
Maciej Karczewski jako jedyny z komitetu „MyToruń” dostał się do toruńskiej Rady Miasta. Dziś przekazał informację o rezygnacji z tej funkcji.

Maciej Karczewski jest działającym w Toruniu społecznikiem, przedsiębiorcą i optometrystą. W wyborach do rady miasta starował z KWW „My Toruń” w okręgu Chełmińskie, Wrzosy, Jar i Starówka. Zdobył 1529 głosów i jako jedyny z tego komitetu dołączył do grona toruńskich rajców.

Dziś (14 grudnia) Maciej Karczewski ogłosił swoją rezygnację z mandatu radnego. W Radzie Miasta zastąpi go Józef Wierniewski, który zdobył 256 głosów.

Ewakuacja pasażerów na dworcu autobusowym w Toruniu

Jak zaznaczył Maciej Karczewski, na taką decyzję wpłynęły ważne powody osobiste.

- To jedna z najtrudniejszych decyzji jaką musiałem w ostatnich latach podjąć. Dogłębnie przemyślana. Ze względu na niezależną ode mnie sytuację osobistą, jest to jedyna rzecz jaką mogłem zrobić. My Toruń z Rady nie zniknie, mandat trafi w najlepsze możliwe ręce, spod ręki pana Józefa Wierniewskiego wyszło ponad dwadzieścia roczników "Piątki" - powiedział Maciej Karczewski podczas piątkowej konferencji.

Przypomnijmy, że Maciej Karczewski prowadzi biznes na mieniu komunalnym. Chodzi o salon przy ul. Szerokiej 43 w Toruniu, w wynajmowanym od gminy lokalu.

Przepisy mówią, że „radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności” (art. 24f ust. 1 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym).

Jeżeli radny przed rozpoczęciem wykonywania mandatu prowadził działalność gospodarczą, o której mowa w ustępie 1, jest obowiązany do zaprzestania prowadzenia tej działalności gospodarczej w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia ślubowania. Niewypełnienie obowiązku, o którym mowa, stanowi podstawę do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego (ust. 1a).

Flesz - Koniec L4 wchodzą teraz e-zwolnienia.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

E
Ewa

To jest prawdziwa bomba, ponieważ wszyscy wiedzą, że Wierniewski doznał sporo krzywd od łysego właściciela Torunia. Jeżeli więc, nie zamieni się ze strachu w trzęsącą się galaretę, to sesje Rady Miasta mogą być wielce interesujące i jest radosna nadzieja, że stadne podnoszenie łapek i oklaski rodem z Korei Północnej ku czci zostaną zaburzone. Oczywista łyżka dziegciu w beczce miodu!  Podejrzewam, że czynowniki zalesiowe będą szukały sposobu, aby starszego profesora ubezwłasnowolnić taktycznie, jednak bacząc na fakt, iż Wierniewski nie jest nawet w ułamku milimetra zależny od jedynie słusznej ekipy kolesi i gapami karmiony nie jest, możemy mieć nadzieję na ciekawe działanie pojedynczego, niepokornego Radnego. Panie dyrektorze, wszyscy ludzie skrzywdzeni i zadeptani przez "unych" w tym mieście, będą mocno za Pana trzymać kciuki. Mina długiego łysego na sesjach BEZCENNA! Żeby tylko Panu zdrowia nie zmarnowali! 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska