Magda Gessler żąda 100 tysięcy złotych od właściciela...

  Magda Gessler żąda 100 tysięcy złotych od właściciela Łebskiej Chaty

  Zdjęcie autora materiału

  Bogumiła Rzeczkowska

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Magda Gessler żąda 100 tysięcy złotych od właściciela Łebskiej Chaty
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Capar

  Gwiazda "Kuchennych rewolucji" toczy kolejny spór w Słupsku. Tym razem jej prawnicy pozwali Mirosława Bema, właściciela Łebskiej Chaty o naruszenie dóbr osobistych. Magda Gessler żąda 100 tysięcy złotych.
  Mirosław Bem wziął udział w programie "Kuchenne rewolucje".

  - Gdy zgłosiłem się do programu, chętnych było 1300 restauracji. Wybrano mnie, bo "co za wariat wybudował chatę góralską nad morzem" - zeznawał wczoraj w sądzie gdynianin, który prowadzi restaurację w Łebie.

  Restaurator podpisał umowę z producentem programu. W październiku 2013 roku Magda Gessler pojawiła się w Łebie. Nadmorska góralska chata zmieniła wystrój, menu i inne szczegóły, wynikające z programu.

  Po sześciu tygodniach Gessler przyjechała do Łeby i zaakceptowała poczynania restauracji. Program wyemitowano wiosną 2014 roku. Na odmienionej po rewolucji Łebskiej Chacie wywieszono banery z rekomendacją Gessler. Były też ulotki.

  - Na banerach nie było twarzy. Tylko "Magda Gessler poleca, czy coś w tym stylu - zeznał wczoraj Paweł Matusiak, menadżer Łebskiej Chaty.

  - Dostałem ustną zgodę pani Magdy. Powiedziała, że nie ma problemu. Inne restauracje też wywieszały banery - mówił Mirosław Bem.

  - Pani Magda umieściła nas w swoim przewodniku. Na zdjęciu w książce był baner. Nic nie mówiła, żeby go zdjąć. Rok po programie dostałem Poziomkę. To pozytywne wyróżnienie. Byłem zaproszony na odbiór do Warszawy."U Fukiera" była impreza na czterysta osób. Pani Magda nazwała mnie: "czerwony krasnal ze Szwajcarii". Osobiście wygłosiła pochwałę przy wręczaniu nagrody. Później dostałem pismo od adwokata, że w ciągu siedmiu dni mam baner zdjąć. Nie wiedziałem, co Gessler pisała na Facebooku.

  Powódka nie zjawiła się na wczorajszej rozprawie. Chce być przesłuchana w miejscu zamieszkania.

  Więcej we wtorek w "Głosie"

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo