Ogólnopolski konkurs Skills Poland 2022 odbywał się na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO w Gdańsku. Warunkiem zaproszenia do udziału było przesłanie portfolio z pracami młodzieży z konkretnej dziedziny, co wymagało wielu przygotowań i treningów.
Grudziądzki "Rolnik" reprezentowali uczniowie w dwóch konkurencjach:
- architektura krajobrazu - Aleksandra Mojek i Sara Zielińska
- stolarstwo - Mateusz Skorupka.
Reprezentanci szkoły zajęli w swoich kategoriach II miejsca. Drugie miejsce Mateusza Skorupki dało mu szansę na reprezentowanie Polski w WorldSkills France w Lyonie!
Ponadto laureaci zostali zauważeni przez firmy Polbruk i Festool, które zaoferowały im możliwość szkolenia w swoich oddziałach. Jak podkreślają nauczyciele ZSR, było to możliwe dzięki postawie uczestników, ich przygotowaniu i charyzmie.
Skills Poland 2022 było drugą edycją tego prestiżowego, branżowego konkursu.
Pokazali "meble przyszłości" z materiałów recyklingowych
Na tym nie koniec sukcesów uczniów "Rolnika". Młodzież z klas stolarskich wzięła udział w konkursie Furniture of the future" czyli EKOlogicz-nie i EKOnomicznie, który organizował zakład Sits wraz z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Polegał on na wykonaniu modelu „mebla przyszłości” w oparciu o materiały recyklingowe. Finał polegał na prezentacji pracy oraz jej omówieniu.
I tak:
- pierwsze miejsce w kategorii projekt graficzny zajął Paweł Kowalski
- pierwsze miejsce w kategorii projekt przestrzenny zajął Jakub Paga
Wyróżnienie rzeczowe otrzymali Konrad Paprocki, Brajan Krawczyk oraz Filip Dudka. "Konkurs był świetnym sposobem na pokazanie swoich umiejętności stolarskich oraz kreatywności, co na pewno zaowocuje w przyszłości" - podkreślają nauczyciele ZSR w Grudziądzu.
Mają pomysły, są kreatywni. Uczniowie "Rolnika" w Grudziądzu...
