W Komendzie Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim nie ukrywają, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa okazała się przydatnym narzędziem i co - ważniejsze - znalazła zrozumienie wśród mieszkańców. Narzędzie, jakim jest ta mapa służy do poprawy ich bezpieczeństwa. Jak to działa? Za pomocą internetu obywatele wskazują policjantom miejsca, które uważają za zagrożone. Policjanci weryfikują każdą informację o miejscach zagrożonych, która dociera do nich za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
- Na terenie powiatu aleksandrowskiego mapa zagrożeń bezpieczeństwa działa od września ubiegłego roku. Od tego czasu mieszkańcy skorzystali z niej pięćset dziewięćdziesiąt sześć razy - tłumaczy mł. asp. Marta Białkowska Błachowicz, oficer prasowy w aleksandrowskiej KPP. - Zgłoszenia, które docierają do policjantów, dotyczą głównie przekroczeń dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego parkowania i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych - wylicza przedstawicielka policji.
Czy te obywatelskie sygnały się potwierdziły? Istnieje bowiem niebezpieczeństwo złośliwego, nie opartego na faktach zgłoszenia. Jak pokazują policyjne statystyki chyba nie jest z tym najgorzej. - Spośród wszystkich zgłoszeń aleksandrowscy policjanci potwierdzili do tej pory trzysta czterdzieści dziewięć takich informacji - informuje Marta Białkowska - Błachowicz
Przedstawicielka policji przypomina jednocześnie, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które wymagają natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.
Pogoda na dzień (12.01.2018) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo/x-news