https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marek Dereziński wraca do zarządu Krajowej Spółki Cukrowej

Lucyna Talaśka-Klich
Marek Dereziński
Marek Dereziński Archiwum KSC
20 lutego informację tę potwierdziła Eliza Panek, rzecznik KSC, która dodała, że oficjalny komunikat będzie przygotowany na początku przyszłego tygodnia.

Marek Dereziński w KSC pracował na różnych stanowiskach, kilka lat temu był prezesem tej spółki. Gdy go odwołano z tego stanowiska, wywołało to spore poruszenie w branży, która wysoko oceniała fachowość Derezińskiego.

Marek Dereziński urodził się 5 sierpnia 1970 roku w Inowrocławiu. Jest absolwentem Uniwersytetu Techniczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy. Ma stopień naukowy doktora.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. osiąga w tym roku pełnoletność, powstała w 2002 roku na bazie Mazowiecko-Kujawskiej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu. Podstawą jej funkcjonowania jest produkcja i sprzedaż cukru, handel wyrobami powstałymi w trakcie jego wytwarzania oraz przetwórstwo owocowo-warzywne.

Swoje oddziały produkcyjne KSC ma w Dobrzelinie, Stargardzie, Siennicy Nadolnej, Kruszwicy, Malborku, Nakle nad Notecią, Werbkowicach oraz ten świadczący usługi magazynowo-logistyczne - Oddział "Terminal Cukrowy" w Gdańsku.

Polska Ludowa była liderem w produkcji cukru. Nic więc dziwnego, że dla władz buraki cukrowe były przysłowiowym oczkiem w głowie. Do lubelskiej cukrowni - na przykład - ustawiały się kilometrowe kolejki plantatorów. Bywało że czekali dobę.Choć pamiętamy głównie hasło "Cukier krzepi!", pod koniec lat 80. cukier stanowił bardziej obiekt pożądania niż towar, który czekał na  sklepowej półce. Powodem była reglamentacja.

W 1989 Kowalski mógł kupić za całą wypłatę 71 kg cukru. Cukr...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rolnictwo

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska