Najważniejsze, to zachować naszą lokalną tożsamość - taki cel przyświeca fundacjom Ładowarka i Ari Ari, które prowadzą Społeczne Archiwum Włocławka.
To inicjatywa, która polega na zbieraniu, digitalizowaniu oraz upowszechnianiu zdjęć, pamiątek i wspomnień mieszkańców Włocławka.
- Pragniemy poznać i udokumentować historie pospolitych mieszkańców: pracowników nieistniejących już fabryk czy budowniczych miasta - mówi Dominik Cieślikiewicz, prezes zarządu Fundacji Ładowarka. - Społeczne Archiwum Włocławka powstało po to, abyśmy mogli nasze historie, ale także rodzinne wspomnienia naszych pradziadków, dziadków czy rodziców, zachować dla przyszłych pokoleń. Edukacja jest właśnie nadrzędnym celem akcji, gdyż zbierane materiały będą służyć jako elementy wystaw czy publikacji, a finalnie także jako pomoce naukowe dla lokalnych szkół, którym łatwiej będzie opowiadać o historii rodzinnego miasta.
Jak można przekazać swoje zdjęcia? Organizatorzy zapraszają na cykliczne dyżury, które odbywają się w pierwsze czwartki miesiąca w godzinach 16.30- 18 w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a. Najbliższe spotkanie już 1 sierpnia. - Dysponujemy sprzętem do kopiowania zdjęć i dokumentów oraz do zapisu audio i wideo, zatem państwa zdjęcia będą nam potrzebne tylko na chwilę - dodaje Dominik Cieślikiewicz.
Więcej informacji na stronie archiwumwloclawka.pl.
Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?
