Matura poprawkowa odpowiedzi: matematyka, polski, angielski...

  Matura poprawkowa odpowiedzi: matematyka, polski, angielski [ARKUSZE, ROZWIĄZANIA]

  mz, ea

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Matura poprawkowa odpowiedzi matematyka polski angielski

  Matura poprawkowa odpowiedzi - sprawdź, jak poszła matura poprawkowa 2018 z matematyki, polskiego, angielskiego. Odpowiedzi znajdziesz tutaj. ©Arkadiusz Gola

  Matura poprawkowa odpowiedzi. Maturzyści, którzy przystępuję we wtorek, 21.08.2018, do matury poprawkowej, po zakończeniu egzaminu będą mogli sprawdzić odpowiedzi z matematyki, angielskiego, polskiego na naszej stronie. Opublikujemy arkusze matury poprawkowej 2018 z zadaniami maturalnymi.
  Matura poprawkowa odpowiedzi matematyka polski angielski

  Matura poprawkowa odpowiedzi - sprawdź, jak poszła matura poprawkowa 2018 z matematyki, polskiego, angielskiego. Odpowiedzi znajdziesz tutaj. ©Arkadiusz Gola

  Matura poprawkowa odpowiedzi


  Matura poprawkowa to szansa dla tych maturzystów, którzy nie zdali jednego z przedmiotów obowiązkowych na maturze 2018. Uczniowie podejdą do pisemnej matury poprawkowej we wtorek, 21.08. W regionie do matury poprawkowej przystąpi 2890 osób. Po maturze poprawkowej maturzyści będą z pewnością szukali odpowiedzi z matematyki, polskiego, angielskiego i innych języków obcych. Arkusze opublikujemy na naszej stronie po zakończeniu egzaminu.

  Matura poprawkowa odpowiedzi matematyka, polski, angielski


  TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI Z MATURY POPRAWKOWEJ:

  Matura Poprawkowa 2018. Odpowiedzi i arkusze u nas [POLSKI, MATEMATYKA, ANGIELSKI]

  Odpowiedzi zostaną opublikowane po zakończeniu egzaminu.


  Matura 2018 z polskiego w 6 LO w Bydgoszczy.  Matura poprawkowa


  Niektórzy maturzyści, którym powinęła się noga na egzaminie dojrzałości, by lepiej przygotować się do poprawki skorzystali jeszcze z korepetycji.

  - Te spotkania bardzo wiele mi dały - mówi uczennica jednego z techników, która ma poprawkę z pisemnego języka polskiego. - Od chwili, gdy dowiedziałam się, że nie zdałam egzaminu ostro szlifowałam wiedzę i napisałam mnóstwo rozprawek. Szkoda tylko, że popsułam sobie wakacje.

  Matura poprawkowa odpowiedzi matematyka


  - Najwięcej poprawek jest, rzecz jasna, z matematyki - informuje Irena Łaguna, dyrektorka OKE w Gdańsku. - Łącznie z dwóch województw egzamin pisemny z tego przedmiotu na poziomie podstawowym pisać będzie 5384 uczniów, a z języka polskiego zaledwie 343 osoby.

  Do poprawki przystąpią wyłącznie ci, którzy nie zdali matury z jednego przedmiotu (czyli uzyskali mniej niż 30 proc.). Oczywiście, pod warunkiem, że przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych (pisemnego języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz ustnego z polskiego i języka obcego, a także jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym).

  W szkołach regionu liczba poprawiających jest różna. W bydgoskim „Mechaniku” to 17 osób, z tego 16 z matematyki, za to w I LO już tylko 1. W innych miastach jest podobnie.

  Matura poprawkowa 2018


  W tym roku tuż po ogłoszeniu wyników część maturzystów zdecydowała się też na wgląd w swoje prace maturalne.

  - W sumie wpłynęło do nas 1746 wniosków - tłumaczy Irena Łaguna, dyrektorka OKE w Gdańsku. - Najwięcej z biologii - 540 i chemii - około 460. W porównaniu z ubiegłym rokiem było ich trochę więcej z języka polskiego na poziomie podstawowym, bo 170, a z matematyki 240. W większości przypadków jednak wyniki zostały utrzymane.

  Matura 2018


  W województwie kujawsko-pomorskim w maju do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i ustnej przystąpiło 12 642 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

  Matury nie zdało 22 proc., w tym 15,6 proc. miało prawo do poprawki (w liceach ogólnokształcących 11,7 proc. i w technikach 21,4 proc.).

  Najlepiej tegoroczni maturzyści spisali się z języka polskiego i angielskiego - po 95 proc. Najsłabiej wypadła matematyka - 83 proc.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo