Medale dla naszych miniżużlowców [zdjęcia]

kw
DMP na miniżużlu
DMP na miniżużlu Jarosław Pabijan
Zawodnicy Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego ze złotem, Stal Toruń ze srebrem. Tak zakończyła się rywalizacja w Drużynowych Mistrzostwach Polski w klasie 80-125 centymetrów sześciennych.

W kończących sezon zawodach bydgoscy zawodnicy wywalczyli 34 punkty. I przed własną publicznością cieszyli się ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej drużynowych mistrzostw Polski. Srebro zdobyła Stal Toruń, brąz dla Speedway Wawrów.

Bydgoszczanie przystępowali do zawodów w roli faworyta, ale z małą, bo 1-punktową przewagą nad sąsiadami zza miedzy. Postawienie kropki nad „i” nie przyszło im łatwo. Zaczęło się od remisu z Wawrowem, potem dwa defekty pozbawiły pewnych punktów Lewandowskiego (na prowadzeniu oraz tuż po starcie). Na półmetku zawodów zrobiło się trochę nerwowo.

Druga część turnieju była już dla nich bardzo udana. Bydgoscy miniżużlowcy nie pozostawili rywalom złudzeń, wygrywając podwójnie cztery ostatnie wyścigi. Już po przedostatniej serii startów mogli cieszyć się z obrony mistrzowskiego tytułu.

Wyniki turnieju w Bydgoszczy: 1. BTŻ Bydgoszcz 34: Łobodziński 14+2 (1,3,3,2,2,3), Przyjemski 15+2 (2,2,3,3,2,3), Lewandowski 5+1 (d,d,3,2); 2. Speedway Wawrów 28: W. Fajfer 18, J. Fajfer 10+3, Teska 0; 3. Stal Toruń 22: Nizgorski 9+1 (2,0,3,2,1,1), Makowski 9+1 (1,3,0,w,2,3), B. Kopeć-Sobczyński 4+1 (1,1,0,2); 4. Lotos Wybrzeże Gdańsk 19: Sawicki 4+1, Górski 4+1, Łopuski 7, Tyburski 4; 5. Rybki Rybnik 17: Trześniewski 12, Borszcz 4+1, Piestrzyński 1.

Klasyfikacja generalna: 1. BTŻ Bydgoszcz - 17 punktów, 2. Stal Toruń - 14 punktów, 3. Speedway Wawrów- 13,5, 4. Wybrzeże Gdańsk - 3,5, 5. Rybki Rybnik - 2.

W Toruniu rozegrano ostatnią rundę indywidualnych mistrzostw kraju w klasie 80-125 cc. Turniej wygrał Wiktor Przyjemski z BTŻ (14 pkt). Drugi był Bartosz Tyburski z Gdańska, trzeci Paweł Trześniewski (Rybki Rybnik). Tuż za podium uplasował się inny zawodnik BTŻ - Kacper Łobodziński (12 pkt).

Mistrzem Polski został Tyburski, srebro dla Wojciecha Fajfera (Wawrów), brąz dla Trześniewskiego.

Przypomnijmy, że w tegorocznej rywalizacji Pucharu Polski par w klasie 80-125 cc ekipa BTŻ zajęła drugie miejsce (złoto zdobył Wawrów).