Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Medycy z Grudziądza cieszą się: - Doczekaliśmy się rekompensat. Pieniądze wreszcie wpłynęły na nasze konta

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Szpital w Grudziądzu pełni rolę koordynacyjną dla całego województwa w związku z opieką medyczną nad pacjentami zarażonymi koronawirusem.
Szpital w Grudziądzu pełni rolę koordynacyjną dla całego województwa w związku z opieką medyczną nad pacjentami zarażonymi koronawirusem. Aleksandra Pasis
- Dziękujemy redakcji "Pomorskiej" za zainteresowanie się naszą sprawą. Gdyby nie to, być może jeszcze byśmy czekali na pieniądze - radują się medycy ze szpitala w Grudziądzu, którzy od kilku miesięcy czekali na wypłatę rekompensat za to, że w związku z pracą w "covidowym" szpitalu pracowali tylko i wyłącznie w "strefie brudnej" i nie mogli podejmować pracy w innych placówkach medycznych.

O sprawie ciągnących się wypłat rekompensat dla grudziądzkich medyków ze szpitala zakaźnego "Pomorska" pisze od lipca. Pracownicy najpierw słyszeli od dyrekcji, że trzeba jasno ustalić komu się te zadośćuczynienia należą, a gdy to już zostało wyjaśnione to okazało się, że niektórzy złożyli nieprawidłowe faktury i trzeba było je korygować...

Jednak zdenerwowanie medyków sięgnęło zenitu, gdy w połowie września faktury zostały przyjęte przez służby szpitala i miały zostać uregulowane w ciągu 10 dni... a jeszcze 19 października grupa około stu osób nie miała wpływu na konta, podczas gdy do 20 października należało odprowadzić od wystawionych na fakturach kwot, podatek.

W rozmowach z "Pomorską" na początku tygodnia mówili: "Podatek trzeba zapłacić, a pieniędzy nie ma! Urząd Skarbowy nie poczeka".

Rekompensaty to swego rodzaju zadośćuczynieniem za to, że medycy pracujący w zakaźnych szpitalach mieli zakaz pracy w innych placówkach medycznych i wyłącznie pracowali przy pacjentach "covidowych". Wszystko w trosce o to, by ograniczyć ewentualne szerzenie pandemii.

Ile wynosi rekompensata?

  • 80 proc. wynagrodzenia brutto otrzymywanego przez pracownika medycznego w innych miejscach pracy (poza szpitalem jednoimiennym) za marzec 2020 r. Jest to grupa osób, która utraciła dochód w związku z zakazem pracy w innej niż jednoimienna placówka medyczna
  • albo
  • 50 proc. wynagrodzenia zasadniczego pracownika medycznego za marzec 2020 r w szpitalu, w którym jest objęty ograniczeniem wynikającym z pracy tylko i wyłącznie przy pacjencie ze „strefy brudnej”

Dodajmy, że o ile nie było problemu z wypłatą pieniędzy pierwszej z uprawnionej grup, o tyle wciąż "zawieszona" była pula części osób z drugiej grupy, przyznającej 50 proc. rekompensaty.

- Wreszcie się doczekaliśmy. Dziękujemy za interwencję "Pomorskiej" - telefonowali do naszej redakcji medycy z Grudziądza w środę, 21 października wieczorem, gdy pieniądze wpłynęły im na konta.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska