Michał Kwiatkowski wrócił do ścigania. Był 20 w czasówce

Michał Kwiatkowski (z prawej) i Michał Gołaś - dwóch torunian startuje na francuskich szosach. Paweł Skraba
Torunianin z Omegi Pharmy zajął 20. miejsce w prologu Critérium du Dauphiné. Pierwszy odcinek najważniejszego sprawdzianu przed Tour de France dla Chrisa Froome'a.

Kwiatkowski wrócił do ścigania w zawodowym peletonie po niemal miesięcznym odpoczynku. W Critérium du Dauphiné zaczyna przygotowania do ruszającego 5 lipca Tour de France, jego najważniejszego celu w drugiej części sezonu.

Prologiem francuskiego wyścigu była czasówka wokół Lyonu na dystansie 10,4 km. Kwiatkowski pojechał spokojnie, zajął 20. miejsce ze stratą 16 sekund do najlepszego Chrisa Froome'a (Sky).
Do ścigania po kontuzji wraca także Michał Gołaś z Omegi Pharmy, który w czasówce zajął 120. miejsce ze stratą 1,02 minuty. Z Polaków najszybszy był Maciej Bodnar (12. miejsce, 13 sekund straty).

Na czele faworyci. Fromme o 8 sekund wyprzedził Albertoi Contadora (Tinkoff Saxo). Trzeci z faworytów klasyfikacji generalnej - Vicenzo Nibali z Astany - był 8 ze stratą 13 sekund.

Critérium du Dauphiné jest bardzo trudnym wyścigiem. Z ośmiu etapów aż pięć jest górskich. Pierwsza wspinaczka już w poniedziałek.