Mieszkanie dla Młodych 2018 - do kiedy wnioski
W styczniu 2018 roku wypłacone zostanie ostatnich 381 milionów złotych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. By ubiegać się o dofinansowanie trzeba było już dużo wcześniej się przygotować. Za odpowiednim lokalem do kupna należało się rozglądać już przynajmniej kilka tygodni temu.
Chętnych na skorzystanie z dofinansowania jest naprawdę niemało. O kolejności przyznania pieniędzy decyduje kolejność złożenia wniosku. Po prostu kto szybciej zarejestrował się na stronie projektu i złożył odpowiednie dokumenty, ten ma większe szanse na uzyskanie dofinansowania.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Mieszkanie dla Młodych 2018 - limity
Pod koniec grudnia ustalono ostateczne limity na 2018 rok. By ubiegać się o dofinansowanie na terenie Bydgoszczy i Torunia limit ceny za metr kwadratowy na rynku wtórnym ustalono na 4026 zł i 15 gr, a na rynku pierwotnym 4 920, 85 zł. O wszystkich limitach mogą Państwo przeczytać >>>TUTAJ<<<
2 stycznia po południu zarejestrowanych było już 3500 wniosków. Średnia kwota wsparcia wyniosła ok. 27 tysięcy złotych, a to oznacza, że wykorzystano już ponad 100 milionów złotych z zagwarantowanych 381 milionów. Oznacza to, że jest jeszcze szansa, by skutecznie ubiegać się o dofinansowanie.
Zobacz także:Czy opłaca się praca "na kasie"? Biedronka podniosła pensje. Zarabiacie tyle?
Mieszkanie dla Młodych 2018 - warunki
Co trzeba zrobić, by móc starać się o pieniądze z programu Mieszkanie dla Młodych? Najpierw trzeba zarejestrować się na stronie internetowej programu. Następnie doradcy złożą wnioski w jednym lub kilku bankach, które współpracują z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w zakresie MdM. Gdy nastąpi rejestracja w banku, wnioskujący otrzyma 9-znakowy numer, potwierdzający rejestrację.
Kolejny etap to przyznanie środków i otrzymanie tzw. numeru NWR. Wszystkie szczegóły dotyczące ubiegania się o dofinansowanie dostępne są na stronie internetowej programu Mieszkanie dla Młodych pod adresem www.mieszkaniedlamlodych.com
Polacy zaciągnęli ponad 41 miliardów złotych kredytów mieszkaniowych w 2016 roku
