„MIM” to bogata tradycja teatralna Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim. To tutaj kilka pokoleń amatorów aktorstwa rozpoczynało swoją przygodę ze sceną. Dzieci i młodzież oswajały się z tremą, uczyły się gry aktorskiej, rozwijały swoje pasje, nabierały pewności siebie, ale też integrowały z grupą. Kamień, rzec można, stał się zagłębiem teatralnym powiatu.
W tym roku Przegląd obchodzi swoje 25-lecie. W przeciągu tych lat na kamieńskiej scenie wystąpiło 3 800 młodych aktorów, którzy wystawili łącznie 286 spektakli teatralnych. Ci, którzy wzięli udział w pierwszych przeglądach mają dziś po 30 i 40 lat.
3 800 młodych aktorów w ciągu 25 lat wzięło udział Gminnym Przeglądzie Twórczości Teatralnej „MIM”.
286 spektakli wystawiono na deskach sceny teatralnej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim.
Dwa dni spektakli i finał
Podczas 25. Jubileuszowego Przeglądu Twórczości Teatralnej „MIM” zaprezentuje się dziewięć grup teatralnych, działających przy gminnych szkołach, świetlicach i domu kultury.
Wystąpią Teatr „Witajcie w naszej bajce” i Teatr „Szok”z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kamieniu, Teatr Lalek „Graba” oraz „Łapy” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu, grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy, Teatr „Wiosna” ze świetlicy wiejskiej w Orzełku, Teatr „Wig-Wam” z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Kamieniu, Teatr „Dziewiątka” z Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu, a także Teatr „Fart” z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce.
Prezentacje konkursowe odbędą się 29 i 30 października o godz. 9. Natomiast wielki finał Jubileuszowego Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej zaplanowany jest na 7 listopada o godz. 10.
- Zapraszamy na widownię dzieci z domowych przedszkoli, babcie z wnukami, całe szkoły i przedszkola - zapowiadają organizatorzy.
Wstęp jest bezpłatny.
