Młodzi aleksandrowianie mistrzami Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika

Jadwiga Aleksandrowicz
Zwycięska drużyna Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika o Puchar Marszałka Województwa z opiekunem Sławomirem Wojciechowskim. To ekipa Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. UM
W tegorocznej edycji Ligi Orlika stanęło około 2 tysięcy młodych piłkarzy z ponad 100 szkół podstawowych w województwie. Droga do finału wiodła przez eliminacje powiatowe i półfinały wojewódzkie.

W grupie chłopców zwyciężyli młodzi aleksandrowianie ze Szkoły Podstawowej nr 1. W turnieju dziewcząt rocznika 2003 i młodszych drużyna z tej samej szkoły uplasowały się na 8. pozycji.

W turnieju finałowym chłopców (rocznik 2006 i młodsi) gospodarze imprezy z „Jedynki” Aleksandrów wygrali z drużyną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Brodnicy 4:0 i zdobyli okazały Puchar Marszałka Piotra Całbeckiego. Królem strzelców został Marcin Kościelecki (SP 1 Aleksandrów) z 17 trafieniami.

Autorami sukcesu są: Kacper Polanowski, Dominik Morawski, Adam Szymański, Adrian Skalski, Miłosz Obrębski, Jakub Korzeniewski, Marcin Kościelecki, Mateusz Stępowski, Dominik Wicher, Wojciech Sikorski. Drużyną opiekuje się opiekun: Sławomir Wojciechowski.

Drużyny występujące w finale otrzymały stroje sportowe, a pierwsza trójka Puchary Marszałka Województwa. Partnerem finałów był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Nagrody wręczył członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.