Młodzi judocy zmierzyli się w Żninie

(szym)
Młodzi judocy po walkach odbierali medale i dyplomy.
Młodzi judocy po walkach odbierali medale i dyplomy. Szymon Cieślak
Po raz czwarty w sali Publicznego Gimnazjum nr 1 im. 750-lecia Miasta Żnina zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Żnina Dzieci w Judo.
Prawie setka młodych judoków zmierzyła się w żnińskim turnieju.

Żnin. IV Otwarte Mistrzostwa Dzieci w Judo

Żninianie na trzecim miejscu

W turnieju wzięła udział blisko setka młodych judoków z dwunastu klubów. Sędzią głównym zawodów był Jerzy Żmudziński, a prowadzącym z ramienia UKS 5 w Żninie był Tomasz Płociński.

Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrano Amelię Bagniewską z BUSHI Toruń, a także Łukasza Przybylskiego z LKS Szubinanka Szubin.

Najlepszą zawodniczką ze żnińskiego klubu UKS 5 została Justyna Małacha, a zawodnikiem - Kacper Lang.

Klasyfikacja zespołowa żnińskiego turnieju judo przyniosła zwycięstwo klubowi GKS Olimpia Grudziądz. Na drugim miejscu uplasowali się sportowcy z LKS Szubinanka Szubin. Zawodnicy ze żnińskiego klubu UKS 5 zajęli trzecie miejsce.

Poza tym wręczono nagrody zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych.