- Jest skierowana dla każdego fotografa, który mając odpowiedni sprzęt, będzie mógł w łatwy sposób taki wirtualny spacer przygotować - opowiada Bartosz Górski, programista, kierownik zespołu. - Umożliwiamy pracę od zera. Dzięki aplikacji można stworzyć plan budynku, po którym chcemy spacerować, zaplanować, gdzie zrobić zdjęcia, a potem skleić fotografie w panoramy 3D.
Studenci pokonali swoich rówieśników, konkurentów w walce o zwycięstwo. - Taka praca wymaga dużej samoorganizacji i sporo współpracy - mówi Piotr Przymus, pracownik wydziału matematyki i informatyki UMK. - Spotykaliśmy się co tydzień na kilka godzin i konsultowaliśmy to, co jest już zrobione.
Studenci pracowali w zespole, co pozwoliło im wykształcić miękkie kompetencje, które są bardzo potrzebne w pracy programisty. Pomysł zwykłego wirtualnego spaceru po wydziale przerodził się w projekt aplikacji. Mam nadzieję, że skończy się to fajnym start-upem.
- W tym roku rywalizowało 15 zespołów - mówi doktor Andrzej Kurpiel z wydziału matematyki i informatyki UMK. - Zwycięzcy przygotowali świetne narzędzie przyjazne użytkownikom.
Przeczytaj również: Uczniowie II LO programują pracę bankomatu, centrali alarmowej czy stacji pogodowej
Studenci odebrali czek na 3 tys. zł z rąk wiceprezydenta Torunia Andrzeja Rakowicza. - Aplikację można wykorzystać w każdej przestrzeni, czy to Starówki, czy to urzędu - mówi wiceprezydent. - Myślę, że prostota rozwiązania spowoduje, że aplikacja będzie szeroko wykorzystywana. Każdy z nas kiedyś zaczynał - wsparcie pracy studentów jest bardzo ważne.