https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież ze wsi będzie się uczyć ekonomii. Które szkoły w Kujawsko-Pomorskim?

pixabay.com
Lada chwila zaczynają się zimowe ferie. Nie wszyscy gimnazjaliści zamierzają w tym czasie wyłącznie leniuchować. Część z nich, pochodzących z terenów wiejskich, weźmie udział w w cyklu zajęć o tematyce ekonomicznej.

Rusza projekt „Na własne konto”. Jego celem jest wykształcenie wśród uczestników postaw przedsiębiorczych oraz umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej. W konsekwencji ma zmniejszyć się dysproporcja w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich, a młodzieżą mieszkającą w dużych aglomeracjach miejskich. Sprawdź listę szkół biorących udział w programie. 

 

Szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego, które biorą udział w IV edycji projektu "Na własne konto":

  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobrowie - gmina Bobrowo
  • Gimnazjum w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego - gmina Koneck
  • Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Mikołaja Kopernika - gmina Lniano
  • Gimnazjum w Rynarzewie - gmina Szubin
  • Publiczne Gimnazjum w Zbójnie - gmina Zbójno

 

Zaczynające się za kilka dni zajęcia to I etap (30 godzin). Gimnazjaliści mają otrzymać praktyczną wiedzę, sprawdzić swoje umięjętności poprzez gry i zabawy symulujące interakcje ekonomiczne. Uczestnicy projektu odwiedzą też wybraną placówkę bankową i przyjrzą się pracy lokalnego przedsiębiorstwa. Spotkania poprowadzą nauczyciele i studenci kierunków ekonomicznych. 

 

Zajęcia będą kontynuowane (II etap, 20 godz. lekcyjnych) w czasie II semestru szkolnego. Uczniowie będą sprawdzać w praktyce to, czego się nauczyli.wcześniej: przygotują własny biznesplan i nauczą się jak wykorzystać narzędzia marketingowe do promocji swojego przedsięwzięcia. Przygotują również pracę konkursową.

– Udział w projekcie to dla uczniów możliwość zdobycia wiedzy ekonomicznej, umiejętności planowania ścieżki zawodowej, czy poznania narzędzi finansowych i zasad funkcjonowania banków – mówi Karolina Lupa, koordynator projektu. – Zaplanowaliśmy również liczne konkursy – z finałem w Warszawie, nagrody rzeczowe oraz atrakcyjne stypendia – dodaje.

 

Projekt „Na własne konto” prowadzi Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, z lokalnymi bankami i przedsiębiorcami. Wsparcie merytoryczne zapewniają eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Szczegóły na stronie nawlasnekonto.pl

 

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska